Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Πολεοδομία δήμου Αθηναίων (Σωκράτους) για αντίγραφα από το φάκελο πόσον καιρό να περιμένω;

 

Θα χεις την τυχη να γνωρισεις ισως τον πιο γραφικο (με την καλη εννοια) υπαλληλο πολεοδομιας.Τον Κο Δημητρη, υπευθυνος αρχειου....ο οποιος απλα δεν παιζεται....σε χιουμορ και ατακα...

Εμενα μου φτιαξε την διαθεση παντως....

Τα σχεδια αυθημερον...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα ...ευχάριστα. Ελπίζω λοιπόν να ξεμπερδέψω το πολύ με 2 μεταβάσεις.

Μου δημιουργείται πάντως η απορία, πως είναι δυνατό κεντρική πολεοδομία, να δουλεύει καλύτερα από τους ρεμπεσκέδες των "προαστείων" (Αγ. Παρασκευή, Παλλήνη, Β. Τομέας). Τι δουλειά έχει π.χ. το μισό αρχείο της Παλλήνης να βρίσκεται ...στην Ανάβυσσο; Έλειψαν οι χώροι δηλαδή στη μέση του πουθενά που βρίσκεται το κτίριο τους; Πόσο ασόβαροι και ανοργάνωτοι μπορεί να είναι επιτέλους;

Link to comment
Share on other sites

Θα χεις την τυχη να γνωρισεις ισως τον πιο γραφικο (με την καλη εννοια) υπαλληλο πολεοδομιας.Τον Κο Δημητρη, υπευθυνος αρχειου....ο οποιος απλα δεν παιζεται....σε χιουμορ και ατακα...

Εμενα μου φτιαξε την διαθεση παντως....

Τα σχεδια αυθημερον...

 

Όντως φοβερός τύπος....και εξυπηρετικότατος !!! ;)

Και ευτυχώς που εξακολουθεί το αυθημερόν γιατί μου έπεσαν μαζεμένα και οριακά προλαβαίνω μέχρι Τετάρτη που θέλω να καταθέσω!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, Περισσό τα σχέδια αυθημερόν πολύ σύντομα. Εγώ για άδεια του 1994 ξεμπέρδεψα σε ένα τέταρτο.

Link to comment
Share on other sites

Στην Κεντρική Πολεοδομιά Θεσσαλονίκης

έκλεισα σήμερα ραντεβού για τις 10/12/10.

 

Για αντίγραφα κατόψεων που ζήτησε συνάδελφος

άκουσα να του λένε να έρθει στις 22/12/10 (καλά Χριστούγεννα δηλαδή)

 

Στην Πολεοδομία Ευόσμου Θεσ/νικης τα αντίγραφα δίνονται σε 3 ημέρες από την

κατάθεση της αίτησης ενώ η κατάθεση του φακέλου αυθημερόν.

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσεις ραντεβού χρειάζεται να έχεις μαζί σου μόνο το παράβολο (ή τα παράβολα) που έχει πληρώσει ο ιδιοκτήτης. Ο υπάλληλος σημειώνει τον αριθμό που έχει το παράβολο, το όνομα του ιδιοκτήτη και του εκπροσώπου που θα φέρει τους φακέλους και σου λέει ημερομηνία και στο περίπου και την ώρα που θα έρθει η σειρά σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...αν κατσεις και το ψαξεις...κανονικα ουτε το 20ημερο δεν επιτρεπεται για δημοσιο εγγραφο που τηρειται στο αρχειο της υπηρεσιας...

Τεσπα....οπως συμπληρωνουμε σαν καλα παιδακια το φυλλο ειδικης καταχωρησης , ετσι κανουμε τουμπεκι και σ αυτο για να τελειωνουμε.....

Link to comment
Share on other sites

το φύλλο καταχώρησης το συμπληρώνω σε 5 λεπτά, εξ'αλλου πραγματικά προκειμένου να διευκολύνω και την υπηρεσία και τους συναδέλοφους μου δεν έχω πρόβλημα και ούτε βαριέμαι να γράψω οτιδήποτε

 

για τα σχέδια δεν μπορώ να κάνω κάτι

ούτε είμαι διατεθημένη να χάσω δουλειές επειδή κάποιοι έχουν μάθει να εκβιάζουν και να ζητούν χαρτζιλίκι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.