Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Ναι, συγγνώμη συνάδελφε, έβαλα "0" αντί για "1"

Κατέθεσα φάκελο 01-11-2010, μετά είχα πάει 2-3 φορές από μόνη μου, και το κτίριο ήταν έρημο...

Τελικά πήγα την περασμένη εβδομάδα, και έβγαζαν μανιωδώς πρόστιμα. Αν θυμάμαι καλά είχαν φτάσει 17-11-2010 τα πρόστιμα τότε. Μην περιμένεις να σε ειδοποιήσουν, δεν παίζει.... Πήγαινε καλυτερα σε 1-2 εβδομάδες και ψαξε στις στιβες των φακέλων που βρίσκονται επάνω στα γραφεία να βρεις το φάκελλο σου, και άν δεν είναι ακόμα έτοιμος θα σου πουν πότε να ξαναπάς

Link to comment
Share on other sites

Αιγάλεω σήμερα επικρατούσε νεκρική σιγή. Παραλαμβάνουν φακέλους μόνο με ραντεβού (με ημερομηνία και ώρα). Για 2 φακέλους μου έδωσαν ημερομηνία ...24/5/2011.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να παίζει; Οι φάκελοι ήταν σε στοίβες μέχρι το ταβάνι, αλλά κόσμο δεν είχε καθόλου. Πρέπει να "ξεφούσκωσε" εντελώς η ιστορία από όσο διαπίστωσα και στη ΔΟΥ μου αλλά και στην ΕΤΕ που πήγα για κατάθεση αμοιβών (ήμουν μόνος μου σχεδόν και μου είπε και η ταμίας "ευτυχώς ησυχάσατε κι εσείς με αυτά").

Κινείται τίποτα σε εσάς; Μου φαίνεται ότι ήταν υπερβολική η 4μηνη παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να παίζει; Οι φάκελοι ήταν σε στοίβες μέχρι το ταβάνι, αλλά κόσμο δεν είχε καθόλου. Πρέπει να "ξεφούσκωσε" εντελώς η ιστορία από όσο διαπίστωσα και στη ΔΟΥ μου αλλά και στην ΕΤΕ που πήγα για κατάθεση αμοιβών (ήμουν μόνος μου σχεδόν και μου είπε και η ταμίας "ευτυχώς ησυχάσατε κι εσείς με αυτά").

Κινείται τίποτα σε εσάς; Μου φαίνεται ότι ήταν υπερβολική η 4μηνη παράταση.

οι πολεοδομίες κάνουν τεράστιο λάθος που δεν κινούνται γρήγορα τώρα....

θα τρέχουμε απο 10/6 και μετα.....

Link to comment
Share on other sites

Η τετραμηνη παραταση ηταν απαραιτητη για να ανταποκριθουν οι πολεοδομιες.Οι πιο πολλες ειναι παρα πολυ πισω

 

Πρέπει να είναι όντως πίσω δε διαφωνώ. Αλλά δε χρειάζεται παράταση της προθεσμιας υποβολής δηλώσεων για να επεξεργαστούν τις ήδη κατατεθειμένες. Αρκούσε να παραταθούν οι προθεσμίες καταβολής των προστίμων και να κάτσουν οι υπάλληλοι να δουλέψουν μόνοι τους με την ησυχία τους. Το θέμα είναι ότι:

α) Εϊναι ελλιπώς στελεχωμένες πλέον (2-3 υπαλλήλους μαζί με την τύπισα στο πρωτόκολλο και την προϊσταμένη βρήκα όλους κι όλους στη συγκεκριμένη).

β) Δεν έχουν μάθει να δουλεύουν (ειδικά με τους ρυθμούς που απαιτούνται). Όπου και αν πάω σχεδόν, "χαζολογάνε" πολύ, μιλάνε στα τηλέφωνα, περιφέρονται χωρίς λόγο...

 

οι πολεοδομίες κάνουν τεράστιο λάθος που δεν κινούνται γρήγορα τώρα....

θα τρέχουμε απο 10/6 και μετα.....

 

Μα δεν είχε "κοινό" σου λέω. Μπήκα μέσα και ήμουν μόνο εγώ και 1-2 ακόμα στο τμήμα του αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκουσε μονο η παραταση της προσθεμιας υποβολης των προστιμων

τα ατομα ειναι στανταρ που ασχολουνται με τα ημιυπαιθρια,ακομα και μετα την επιστρατευση και προσωπικου αλλων αρμοδιοτητων

επρεπε να παραταθει ολη η διαδικασια,για να τελειωσουν με τις παλιες υποχρεωσεις,σε ορισμενες πολεοδομιες επαιρναν φακελους χωρις να κανουν ελεγχο,πρωτοκολλο,τιποτα,απλα εδινες το φακελο

Ολοι αυτοι οι φακελλοι πρεπει να ελεγχθουν ,να παρουν πληροτητα,πρωτοκολλο........κτλ

Επισης τα αρχεια ειναι μπλοκαρισμενα,κανουν ενα μηνα για σχεδια

Δεν υπαρχει οργανωση δεν υπαρχει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.