Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Ξέρεις για ποιά μιλάω;

 

Για την διευθυντρια εγραψα.....ειχαμε ενα τετ α τετ την περιοδο του πανικου στα τελη Δεκεμβρη....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι θα συμβεί αν κάποιος δεν καταφέρει να πληρώσει το πρόστιμο μέχρι τις 28-4-11? (μιλάω φυσικά για ημιυπαιθριο που έχει πάρει αριθμό πρωτ. το Δεκέμβριο του 2010.)

 

Στη πολεοδομία Αγ. Παρασκευής που ρώτησα μου είπαν ουδείς γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπαιτιότητα της αρμόδιας Πολεοδομίας. Εφόσον εσύ δεν έχεις υπογράψει στην πίσω σελίδα της αίτησης ότι "έλαβες γνώση" για το πρόστιμο εγκαίρως, ούτε έχουν απόδειξη ταχυδρομείου ότι σου το ταχυδρόμησαν εμπρόθεσμα, είναι δικό τους πρόβλημα. Πάρε ένα τηλέφωνο στο ΥΠΕΚΑ να το αναφέρεις. Ξαναλέω ότι θα παραταθεί για όλους η προθεσμία πληρωμής των προστίμων (φακέλους και του 2010 μαζί με αυτούς του 2011). Άλλη λύση δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε Δεκέμβριο του 2012 και η τελευταία δόση για ένα πρόστιμο πληρώθηκε στις 25 Οκτ 2012 (εντός χρόνου). ΠΑίρνει ο υπάλληλος τα μαγικά χαρτάκια καταθέσεων της Τράπεζας για να ελέγξει το ποσό που πληρώθηκε.

 

Ερώτηση (ρητορική):

Αν η πρώτη δόση πληρώθηκε 25 Μαίου 2011 (και όχι 28 Απρ 2011) δεν θα ολοκληρώσει την περαίωση? Και πόσοι είναι αυτοί οι οποίοι θα ελέγξουν πότε πληρώθηκε η 1η Δόση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

γνωρίζετε ή έχετε ακούσει κάτι για παράταση στις πληρωμές μετά την 28η Απριλίου;

Έχω φακέλους που έχουν κατατεθεί το 2010 και δεν έχουν ακόμη βγει τα πρόστιμα...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ολόκληρο θέμα σχετικά "Παράταση στις δηλώσεις για τους ημιυπαίθριους χώρους έως τα τέλη Ιουνίου "

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=23705

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες, εννοώ αν υπάρχει το ενδεχόμενο παράτασης για την αποπληρωμή της 28ης Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη σε κατάλαβα φίλε μου, απλά σε εκείνο το νήμα υπάρχουν αρκετές πληροφορίες σχετικά.

Αν δεν κάνω λάθος κι εδώ.

Οπότε ρίξε μια ματιά με την ησυχία σου και μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω για περαίωση σε πολεοδομία Αργυρούπολης, αν ξέρει κάποιος

ας μου πει πότε δέχονται, εαν δέχονται και ποιες ημέρες και ώρες

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.