Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Νομιζω πως θα πρεπει να τον υπολογισουμε γιατι θα υπαρχουνε απωλειες και προς το ΜΘΧ της στεγης.

 

Αλλα αν καποιος εχει ασχοληθει εκτενεστερα ας μας δωσει τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

Δες ΤΟΤΕΕ2 παρ. 2.5

Στον όγκο του κτηρίου δεν συμπεριλαμβάνονται:

....

- Ο μη κατοικήσιμος χώρος που διαμορφώνεται επάνω από τη οροφή και κάτω από μη θερμομονωμένη στέγη....

....

Link to comment
Share on other sites

Δες ΤΟΤΕΕ2 παρ. 2.5

Στον όγκο του κτηρίου δεν συμπεριλαμβάνονται:

....

- Ο μη κατοικήσιμος χώρος που διαμορφώνεται επάνω από τη οροφή και κάτω από μη θερμομονωμένη στέγη....

....

 

Και αν στα χαρτια φαινεται αυτο ακριβως που περιγραφεται πραπανω, ενω στην πραγματικοτητα ειναι μια κατοικισιμη σοφιτα?

 

Τοτε ειναι που περιλαμβανεται να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις εγκατέστησα το πρόγραμμα και μου εμφανίζει μόνο το τεε κενακ και τεε κενακ μελετη....πρέπει να είναι έτσι η είναι κάτι λάθος? δεν υπαρχουν δηλαδη τα τεε κενακ ενεργειακη μελετη, λεβητα κλιματισμου κ.α όπως εμφανίζονται στην βοήθεια και όπςσ δείχνς στην φωτογραφία

ευχαριστώ

post-29056-131887262386_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις εγκατέστησα το πρόγραμμα και μου εμφανίζει μόνο το τεε κενακ και τεε κενακ μελετη....πρέπει να είναι έτσι η είναι κάτι λάθος? δεν υπαρχουν δηλαδη τα τεε κενακ ενεργειακη μελετη, λεβητα κλιματισμου κ.α όπως εμφανίζονται στην βοήθεια και όπςσ δείχνς στην φωτογραφία

ευχαριστώ

 

Σωστό είναι. Θα δοθούν αργότερα, όταν τα ετοιμάσουν.

 

Έχω κι εγώ μια ερώτηση

 

Κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα μου ζητάει το serial και το key. Δεν τους κρατάει δηλαδή στη μνήμη του κι αυτό είναι σπαστικό, να τους γράφεις δηλαδή κάθε φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα.

Συμβαίνει το ίδιο σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μία φορά τα είχα περάσει, στην έκδοση 1.27 και όταν εγκατέστησα την 1.28 δεν χρειάστηκε να τα ξαναδώσω. Ούτε μου τα ξαναζήτεσε όταν είχα απεγκαταστήσει την 1.28, έβαλα την 1.27, την ξαναέβγαλα και ξαναεγκατάστησα την 1.28.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι. Θα δοθούν αργότερα, όταν τα ετοιμάσουν.

 

Έχω κι εγώ μια ερώτηση

 

Κάθε φορά που ανοίγω το πρόγραμμα μου ζητάει το serial και το key. Δεν τους κρατάει δηλαδή στη μνήμη του κι αυτό είναι σπαστικό, να τους γράφεις δηλαδή κάθε φορά που ανοίγεις το πρόγραμμα.

Συμβαίνει το ίδιο σε εσάς;

 

Στον υπολογιστη του σπιτιου μου περασα μια φορα κωδικους και τους κρατησε.

Στη δουλεια που ειμαι τωρα, καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα μου ζηταει κωδικους γιατι, λεει, πρεπει να ειμαι administrator.

Δεν καταφερα να κανω κατι ως τωρα γιατι απο οσο βλεπω, στο pc μου ειμαι ηδη administrator και δεν υπαρχει δευτερος user...

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη του σπιτιου μου περασα μια φορα κωδικους και τους κρατησε.

Στη δουλεια που ειμαι τωρα, καθε φορα που ανοιγω το προγραμμα μου ζηταει κωδικους γιατι, λεει, πρεπει να ειμαι administrator.

Δεν καταφερα να κανω κατι ως τωρα γιατι απο οσο βλεπω, στο pc μου ειμαι ηδη administrator και δεν υπαρχει δευτερος user...

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Είμαι administrator παρ' όλα αυτά δεν τα κρατάει. Υποθέτω είναι κάποιο bug...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.