Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

πραγματι...hkamp...καταλαβες πολυ καλα.

οσο για τα τεφτερια...μη σ'ανησυχει τα εβγαλα και εχω μαθει πολλα που δεν ηξερα,απλα το θεμα ειναι (και εδω συνδυαζω και τα λεγομενα της martha1) αν ειναι να βγαζουμε excel, κομπιουτερακια κλπ και τσικι τσικι το φυστικι....οχι τα 243 που λεει η συναδελφος δε φτανουν αλλα γινεται και το κεφαλι καζανι,κλπ κλπ,βεβαια ηθελα επιτελους καποιος να μου πει πως οντως το λογισμικο του τεε ειναι το τελευταιο σταδιο και οτι υπαρχουν λογισμικα τα οποια βγαζουν αποτελεσματα οπως το υποδειγμα μελετης του τεε....τη δουλεια με τα excel και τεφτερια την ειχα ψιλιαστει και αυτο εκανα εδω και 2 βδομαδες αλλα νομιζα πως μονο εγω δουλευα ετσι...με ρυθμο χελωνας.

anyway,τελικα λογισμικο υπαρχει δεν κανει 123ΕΥΡΩ!!!!!!!! και βγαζει αποτελεσματα οπως αυτα του υποδειγματος κατα ταλλα εξελακι,τεφτερακι και στο τελος το....π...ι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνα δίωρο από το προηγούμενό μου μήνυμα και επειδή και ο Server του Buildingcert δεν μου επιτρέπει να ασχοληθώ με τις επιθεωρήσεις (πάλι):

Δεν ήξερα τι να κάνω και εγκατέστησα το patch που είχαν βγάλει για ένα φεγγάρι. Το είχα αποθηκεύσει τότε, αλλά επειδή το είχαν αποσύρει απέφυγα να το εγκαταστήσω. Δεν έχω τα αρχεία που λένε τι αλλαγές κάνει αυτό το patch.

Το σίγουρο είναι ότι έλυσε το παραπάνω πρόβλημα και τώρα τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά. Μειώνω το U της πόρτας και μειώνεται και η κατανάλωση.

Ξέρετε μήπως και εάν βγάζει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα καθώς και τον λόγο που το απέσυραν;

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνα δίωρο από το προηγούμενό μου μήνυμα και επειδή και ο Server του Buildingcert δεν μου επιτρέπει να ασχοληθώ με τις επιθεωρήσεις (πάλι):

Δεν ήξερα τι να κάνω και εγκατέστησα το patch που είχαν βγάλει για ένα φεγγάρι. Το είχα αποθηκεύσει τότε, αλλά επειδή το είχαν αποσύρει απέφυγα να το εγκαταστήσω. Δεν έχω τα αρχεία που λένε τι αλλαγές κάνει αυτό το patch.

Το σίγουρο είναι ότι έλυσε το παραπάνω πρόβλημα και τώρα τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά. Μειώνω το U της πόρτας και μειώνεται και η κατανάλωση.

Ξέρετε μήπως και εάν βγάζει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα καθώς και τον λόγο που το απέσυραν;

 

Απ' ότι μου είπε σε ερώτηση μου ο αντιπρόσωπος του υπουργείου το προηγούμενο Σάββατο στην ημερίδα των ΗΜ στο κτήριο του ΤΕΕ Θεσσαλονίκης είναι ότι το Patch ισχύει.

Αυτό που έγινε ήταν ότι το ΤΕΕ το έβγαλε στον αέρα ΧΩΡΙΣ να ενημερώσει προηγουμένως τους ανθρώπους του Buildingcert, με συνέπεια αυτοί να μην το ενσωματώσουν στον server τους και όσοι υπέβαλαν ΠΕΑ έχοντας εγκαταστήσει το patch, έπαιρναν άλλα αποτελέσματα από αυτά που έβγαζαν αυτοί. Έτσι αναγκάστηκαν να το αποσύρουν μέχρι να συνεννοηθούν και θα το επαναφέρουν εν ευθέτω...χρόνο, παρ' όλο που στο server του buildingcert το ενσωμάτωσαν όπως μου είπε την μεθεπόμενη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δέχτηκε το αρχείο xml (το παρθενικό μου) γιατί λέει ότι "Το αρχείο XML έχει δημιουργηθεί με παλιά version του TEE-KENAK, η οποία δεν γίνεται πια δεκτή".

Εγώ το δημιούργησα με την version 1.28.1.70 και αυτό ζητάει την 1.28.1.67 :-x

 

Τελικά δεν μου δέχεται το αρχείο όταν έχει δημιουργηθεί με το patch εγκατεστημένο. Και δυστυχώς χωρίς το patch βγάζει χειρότερα αποτελέσματα και δυσκολεύει η αλλαγή κατηγορίας (μόνο με κουφώματα ήλπιζα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δέχτηκε το αρχείο xml (το παρθενικό μου) γιατί λέει ότι "Το αρχείο XML έχει δημιουργηθεί με παλιά version του TEE-KENAK, η οποία δεν γίνεται πια δεκτή".

Εγώ το δημιούργησα με την version 1.28.1.70 και αυτό ζητάει την 1.28.1.67 :-x

Πού βρήκες την 1.28.1.70?

Είδα σήμερα το σχετικό μήνυμα της 4Μ, πάτησα το link και με βγάζει πάλι στην 1.28.1.67 (και το αρχειο που κατέβασα είναι ίδιο σε μέγεθος με το παλιο 1.28.1.67 που έχω)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μετατράπηκε σε 1.28.1.70 όταν έτρεξα το patch. Το είχα κατεβάσει όταν το ανέβασαβ για λίγες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως βρήκα την λύση με το θέμα administrator.

Σε εμένα δεν είχε στο δεξί πλήκτρο τουποντικιού την επιλογή "Run as Administrator" και δεν έβρισκα λύση.

Μετά από αρκετές προσπάθειες, έβαλα ξανά τους κωδικούς και άνοιξα το πρόγραμμα. Παρατήρησα ότι υπήρχε ακόμη η επιλογή "Ενεργοποίηση" στο μενού "Βοήθεια". Την πάτησα και μου έβγαλε το πεδίο των κωδικών συμπληρωμένο. Πάτησα ΟΚ και η επιλογή "Ενεργοποίηση" δεν ξαναεμφανίστηκε και επίσης δεν μου ξαναζήτησε κωδικούς.

Δεν μπορώ να το ξαναδοκιμάσω για αν δω εάν αυτό ήταν που έλυσε το πρόβλημα, αλλά μπορεί κάποιος άλλος "παθών" να μας βοηθήσει.

΄τελικά συνάδελφοι ακριβώς έτσι αντιμετωπιζεται το πρόβλημα.μου έστειλαν μαιλ απο το τεε οτι μετα την πρώτη εισαγωγη των κωδικών μπαίνεις στο μενού βοήθεια και αφού πατηθεί η ενεργοποίηση δεν χρειάζεται εκ νεόυ η εισαγωγή των κωδικων.αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι γιατί κανείς δε φρόντισε να το αναρτήσει στο σαιτ του τεε ως πληροφορία ενεργοποίησης του λογισμικού??

Link to comment
Share on other sites

.............αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι γιατί κανείς δε φρόντισε να το αναρτήσει στο σαιτ του τεε ως πληροφορία ενεργοποίησης του λογισμικού??

 

Γιατί και το ΤΕΕ από 'μας τα μαθαίνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.