Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Ok το έλυσα το πρόβλημα!

 

Ακολούθησα τις συμβουλές του emnikol μερικός, αυτοσχεδίασα και εγώ και επιτέλους το πρόγραμμα έτρεξε!.

 

panos-vicious ευχαριστώ πολύ! Είχα διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά για να πω την αλήθεια όχι και όλες, είναι πολλές!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το τεε κενάκ μου ζητάει το serial και το key number,ετσι γίνεται η δεν έχω κάνει κάτι καλά;

 

Ανοιξε το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ ως διαχειριστης και βαλε τους κωδικους.Πιστευω πως θα λυθει το προβλημα και δεν θα τους ξαναζητησει...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

στην πολεοδομια για μια ενεργειακη μελετη οικοδομης βασει ΚΕΝΑΚ, τι ζητανε?

 

το τευχος και τις κατοψεις με τη μονωση? καποια αλλα σχεδια ισως, οπως σκιασεις κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Δες το φύλλο ελέγχο (παράρτημα στην 2η εγκύκλιο).

Αν κατεβάσεις το παράδειγμα της 6όροφης του ΤΕΕ για την ΜΕΑ θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

 

Επιπλέον στις κατόψεις και τομές πρέπει να φαίνονται οι μονώσεις.

Μπορεί η πολεοδομία να σου συζήσει και κάποια extra. Π.χ. από που πήρες συντελεστές θερμαπερατότητας, βαθμούς απόδοσης κ.λ.π. Δεν ξέρω αν είναι υποχρεωτικό να προσκομίζεις τεχνικά φυλλάδια από εταιρίες στο στάδιο της μελέτης, αλλά μερικές πολεοδομίες ξέρω ότι το ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με hkamp.

 

Στις περισσότερες πολεοδομίες ζητούν να υπάρχουν ότι έχει και το παράδειγμα του ΤΕΕ.

 

Σε μια περίπτωση μάλιστα ζήτησαν να τεκμηριώσει ο μηχανικός για τη θέση που έχει τοποθέτηση τους ηλιακούς συλλέκτες.

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μονάδα. Έτσι και αλλίως το πρόγραμμα καλύπτει πρώτα τις απαιτήσεις ΖΝΧ από τον ηλιακό συλλέκτη και μετά απο τον θερμαντήρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλό μεσημέρι. Πολλές ερωτήσεις τέτοιου είδους απαντώνται εδώ: TEEKENAK_FAQ (ανοίγει σωστά σε internet explorer). Μην επιβαρύνουμε άδικα το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.