Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Σε ποια βιβλιοθήκη αναφέρεσαι?

 

Στις βιτρίνες του καταστήματος πρέπει απλά να πετύχεις το U για γυάλινες προσόψεις (<1,8 για τη Γ ζώνη). Όσο αφορά τις γνωστές γυάλινες πόρτες, τις ξεχνάμε. Πρέπει να μπει πόρτα με διπλό τζάμι, άρα με πλαίσιο, ώστε να πετύχεις το απαραίτητο U.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση σχετικα με το προγραμμα τεε κενακ . βασικα παταω την εκτελεση για να βγαλς αποτελεσματα αλλα μου λεει να ορισω χρηση κτιριου . το προβλημα ειναι οτι στα γενικα στοιχεια δε μπορω να βαλω χρηση κτιριου γιατι ειναι απενεργοποιημενα χρειαζομαι αρι8μο πρωτοκολλου. το θεμα ειναι οτι η ενεργειακη επι8εωρηση γινεται υγια την διπλωματικη μου εργασια και ειναι ενα απλο παραδειγμα οποτε δε χρειαζομαι αριθμο πρωτοκολλου, ξερει κανεις τι να κανω για να ενεργοποιησω την χρηση κτιριου στα γενικα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο πρόγραμμα του ΤΕΕ από την "Μελέτη" και όχι από την "επιθεώρηση"...

Δώσε όλα τα στοιχεία που χρειάζονται και αφού σώσεις το xml ανοιξέ το μετά με την "επιθεώρηση" και συνέχισε κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να κάνεις μια εικονική επιθεώρηση.

 

Για ποιο λόγο χρειάζεσαι αρ. πρωτοκόλλου για να ορίσεις χρήση; Κάνε κλικ στο έγχρωμο εικονίδιο και όρισε την χρήση από την λίστα.

 

Γενικά melita, διάβαζε το help του προγράμματος. Καμιά φορά, βοηθάει..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω pggiotas . 8α κανω αυτο και 8α δω αν θα γινει. hkamp το διαβασα το help. δεν κανει κλικ στη χρηση κτιριου . αυτο ειναι το προβλημα . ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει κλικ στο εικονίδιο (όχι στο πεδίο, στο εικονίδιο αριστερά του πεδίου), τότε υπάρχει πρόβλημα...

Στο δικό μου πατώντας την εικόνα μου βγάζει την λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε κανείς σήμερα στο buildingcert? Προσπαθώ να πάω στο "Είσοδος στο Αρχείο Ενεργειακών Επιθεωρήσεων" και δεν μπαίνει.

 

Το επιβεβαιώνω και γω οτι δεν ....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια βιβλιοθήκη αναφέρεσαι?

 

Στις βιτρίνες του καταστήματος πρέπει απλά να πετύχεις το U για γυάλινες προσόψεις (<1,8 για τη Γ ζώνη). Όσο αφορά τις γνωστές γυάλινες πόρτες, τις ξεχνάμε. Πρέπει να μπει πόρτα με διπλό τζάμι, άρα με πλαίσιο, ώστε να πετύχεις το απαραίτητο U.

Στη βιβλιοθήκη του ΚΕΝΑΚ της 4Μ

 

Σε κάποιον δε θα αρέσει η απάντησή σου, ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.