Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Μία απορία συνάδερφοι. Εχω μία αλλαγή χρήσης καταστήματος σε κατοικία (Ε<50 τ.μ.). Χρειάζεται μελέτη θερμομονωτικής επάρκειας.

Η ερώτησή μου είναι αν απαιτείται το κτίριο να πληρεί τους όρους του ΚΕΝΑΚ για την Ζώνη Δ ,ή απλά χρειάζεται να γίνει η μελέτη σύμφωνα με τα υπάρχοντα υλικά ,χωρίς την εφαρμογή των ελάχιστων συντελεστών για την ζώνη ?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σε ποια ιστοσελίδα είναι οι αναθεωρημένες ΤΟΤΕΕ ψάχνω αλλά δεν τις βρήσκω τις έχουν κατεβάσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν κυκλοφορησει αναθεωρημενες ΤΟΤΕΕ.

Μονο κατι διευκρινισεις εχουν κυκλοφορησει, αποσυρθηκανε και θα ξανακυκλοφορησουν ολοκληρωμενες μετα την οριστικη εγκριση τους

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε όσοι έχετε ήδη λογισμικό για ΚΕΝΑΚ να αναφέρετε θετικά και αρνητικά στοιχεία;

Θα βοηθούσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει μια συγκριση του λογισμικου(για κενακ) της 4Μ και της civiltech;πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν κυκλοφορησει αναθεωρημενες ΤΟΤΕΕ.

Μονο κατι διευκρινισεις εχουν κυκλοφορησει, αποσυρθηκανε και θα ξανακυκλοφορησουν ολοκληρωμενες μετα την οριστικη εγκριση τους

 

Δηλαδή για το ΖΝΧ εξακολουθούν να ισχύουν τα πορηγούμενα με τις μεγάλες καταναλώσεις που υπολογίζονται;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χρησιμοποιω τις διευκρινισεις απο τη στιγμη της εκδοσης τους.

Ο καθε συναδελφος πραττει οπως νομιζει

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τοπικές κλιματιστικές μονάδες πρέπει να βάλω κάποια τιμή στο δίκτυο διανομής; Συγγνώμη για το ανόητο της ερώτησης, είμαι φοιτητής και κάνω εργασία πάνω σ'αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια: Φορτωνω ενα αρχειο xml και καθε φορα που παταω "εκτελεση" μου βγαζει μηνυμα οτι "το παραθυρο αποτελεσματων ειναι ενεργο"!!!! Εχει συμβει σε καποιον αλλον; Μηπως ξερετε τι συβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.