Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενώσεις οπλισμών


 
sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά το ΚΕΔΕ οφείλει να ελέγχει όλες τις μάντρες όπως και όλα τα εργοστάσια παραγωγής σκυροδέματος αλλά...

Επίσης ο καταναλωτής, εμέις δηλαδή, ελέγχουμε από που θα προμηθευτούμε και είναι στο χέρι μας να αποβάλλουμε τους σκάρτους από την αγορά. Το θέμα είναι ξέρει ο σύγχρονος μηχανικός τι και πως να ελέγξει στον οπλισμό;

Για να μη λέμε μόνο τα κακά για το δημόσιο, ένα παλικάρι με όρεξη στην Κρήτη απφάσισε να κάνει πραγματικό και ουσιαστικό έλεγχο σε ένα σχολείο που κατασκεύαζε και ξεκινησε με τα πρέπει των οπλισμών....

Για να μην πλατυάζω θα πω ότι μετατέθηκε....

Ποιος φταίει τελικά;

Η δουλειά του ανακοινώθηκε στο συνέδριο Δομικών Υλικών που υπάρχει στα downloads για όποιον ενδιαφέρεται.

Γιατι τελικά δεν αρκεί μόνο να γκρινιάζουμε ετσι και αλλιώς στο Ελλαδιστάν

εμεις τι κάνουμε για να μην είναι ελλαδιστάν; Μήπως εμείς είμαστε οι σωστοί και μόνο οι άλλοι λάθος... Να αντιδράσουμε και να ενεργοποιηθούμε πρέπει σε όλα τα επίπεδα της καθημερινότητας μας

Συναδελφικά και φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα από ότι ανέφερε ο ίδιος σε κάποια άλλη συνεδρία και μια άλλη συνάδελφος, νέα και αυτή, που ζήτησε τη βοήθεια του για να παραλάβουν κάτι σίδερα και βρήκαν κάτι προβλήματα και αυτή μετατέθηκε νομίζω με δυσμενή στην πολεοδομία αν θυμάμαι καλά...

Άρα μη τα βάζουμε με τους δημοσίους υπαλλήλους γενικά αλλά με το κατεστημενο το οποίο "στελεχώνεται" και από τις δυο πλευρές. Γιατί εγώ από συναδέλφους ιδιώτες δεν έχω ακούσει πολλούς να λένε για τα δημόσια 'έργα "ναι φυσικά κύριε επιβλέποντα δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνουμε ότι έλεγχο θέλετε στο έργο". όλοι προσπαθούν να αποφύγουν τους επιβλέποντες που θέλουν να ελέγχουν. Γιατί αν είμασταν εμείς πρώτα σωστοί θα πέρναμε από μόνοι μας δοκίμια σκυροδέματος τουλάχιστον, ή δεν θα χρησιμοποιούσαμε μάντρες ακατάλληλες.

Για μένα δύο μπορεί να συμβαίνουν ή αυτοί που θέλουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους είναι τόσο λίγοι ώστε χάνονται στο πλήθος ή ότι υπάρχει μια γενικότερη αδιαφορία. Προσωπικά δεν θέτω το θέμα δημόσιο ή ιδιώτες αλλά καλοί μηχανικοί και μη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.