Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εθνικό Κτηματολόγιο


Recommended Posts

Προσοχή παιδιά μη λέτε πραγματική επιφάνεια, θα τα πάρει ο jojo και δεν θα μας μαρτυράει τπτ :P

Εμάς μας είπανε ότι θα δέχονται αποκλίσεις μέχρι 10% για τα υπόλοιπα θα δηλώνουμε ξεχωριστά χρησικτησία! Θα πέσει πολύ γέλιο! Δεν έχουν ανοίξει ακόμα για να δούμε τι τελικά θα γίνει.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 λεπτά πριν, zazeng said:

Προσοχή παιδιά μη λέτε πραγματική επιφάνεια, θα τα πάρει ο jojo και δεν θα μας μαρτυράει τπτ :P

Εμάς μας είπανε ότι θα δέχονται αποκλίσεις μέχρι 10% για τα υπόλοιπα θα δηλώνουμε ξεχωριστά χρησικτησία! Θα πέσει πολύ γέλιο! Δεν έχουν ανοίξει ακόμα για να δούμε τι τελικά θα γίνει.

Είπαμε:

Εμβαδόν τίτλου

Εμβαδόν δήλωσης

και πίσω: εμβαδόν τοπογραφικού

συμβολαίου επισυναπτόμενο στον τίτλο

ή / και

πρόσφατου

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι είπαμε, έτσι θα τα πάω κ εγώ, αυτό με το 10% μπλόφα μου φαίνεται για να μαζέψουν παράβολα.
Σόρι άμα πιάνομαι αδιάβαστος, αλλά τρέχω να μαζέψω όσες περισσότερες εκκρεμότητες μπορώ για τα "εγκαίνια" την πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2019 at 5:34 ΜΜ, angusmacgyver said:

Κάποιες φορές κολλάει και δεν το εκτυπώνει... Δε σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα. Επικοινώνησε με το Γραφείο Κτηματογράφησης με τον Αριθμό Πρωτοκόλλου σου να στο στείλουν.

Απο το Κτηματολογικό γραφείο μου είπαν οτι δεν εχουν ιδέα και οτι οι ηλεκτρονικες επεξεργαζονται κεντρικα και θα πάρει κανα μηνα να βγει το αποδεικτικό ??? Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και λενε δεν ειμαστε υπευθυνοι επικοινωνηστε με email webapps το οποιο ειναι τιγκαρισμενο (επιστρέφει το εξης μήνυμα  

"Η παράδοση απέτυχε στους παρακάτω παραλήπτες ή ομάδες:

[email protected]
Το γραμματοκιβώτιο του παραλήπτη είναι πλήρες και δεν είναι δυνατό να δεχτεί μηνύματα τώρα. Προσπαθήστε να στείλετε ξανά αυτό το μήνυμα αργότερα, ή επικοινωνήστε απευθείας με τον παραλήπτη."

ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΝΑ ΣΤΟ ΚΑΙΑΦΑ  ... θα έχει μπολικο γελιο το τελικο αποτέλεσμα ... τι 3 μηνες ουτε σε ενα χρονο ... να περασουν εκλογες και βλεπουμε

 

Hiteck ηλεκτρονικη γραφειοκρατεια ... η καλυτερη τους ... ΤΑ ΓΚΙΣΕ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ

Edited by efiga
Link to comment
Share on other sites

Έλεος! Ξαναπάρε και πες του το ότι δεν γίνεται μέσω email, να σου δώσουν τηλ, πρήξ΄τους, πίεσε τους κλπ, αν και δύκολο το βλέπω, μάλλον μέσω του τοπικού θα πας (με την ίδια μέθοδο)

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή αποδεικνύεται ξανά 

1. ότι ο διεκπεραιωτής ασχολείται περισσότερο με την δήλωση αν την υποβάλει ηλεκτρονικά

2. σε περίπτωση  οποιοδήποτε λάθους δεν ενημερώνεται αυτός, αλλά προσωπικά ο ιδιοκτήτης για τα λάθη της δήλωσης (πολύ αργότερα από την ημέρα της δήλωσης) και αναγκάζεται συνήθως να πάει 1-2 φορές στο γραφείο

3. Τα κτηματολογικά γραφεία της περιοχής (δικηγόροι + μηχανικοί) αποκτούν την εμπειρία των προβλημάτων της περιοχής και διαχειρίζονται/αντιμετωπίζουν πιο εύκολα τα προβλήματα της

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν ... δε %$^%@$$%$  sto 1015 απαντανε σα ρομποτακια .... σου λενε ενα ονομα για να ναι οκ και πινουν την καφεδουμπα τους

 

15 λεπτά πριν, jojo said:

Ιδέα μου είναι ή αποδεικνύεται ξανά 

1. ότι ο διεκπεραιωτής ασχολείται περισσότερο με την δήλωση αν την υποβάλει ηλεκτρονικά

2. σε περίπτωση  οποιοδήποτε λάθους δεν ενημερώνεται αυτός, αλλά προσωπικά ο ιδιοκτήτης για τα λάθη της δήλωσης (πολύ αργότερα από την ημέρα της δήλωσης) και αναγκάζεται συνήθως να πάει 1-2 φορές στο γραφείο

3. Τα κτηματολογικά γραφεία της περιοχής (δικηγόροι + μηχανικοί) αποκτούν την εμπειρία των προβλημάτων της περιοχής και διαχειρίζονται/αντιμετωπίζουν πιο εύκολα τα προβλήματα της

Ναι ΟΚ αλλά είναι τέτοιος ο όγκος δουλειάς που κάποιες πρέπει να πάνε ηλεκτρονικά.

 

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Τόσοι άνεργοι μηχανικοί + δικηγόροι υπάρχουν και μας σερβίρουν καφέ. Αν είχα τόσο όγκο δουλειάς θα έδινα ένα μεροκάματο και σε αυτούς (άποψη μου)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.