Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακά αποφοίτων ΤΕΙ


stefk

Recommended Posts

#Εκτος θεματος μαλλον...#

 

Εχω να προτεινω μια ακομα εναλλακτικη...

 

Το τμημα Μηχανικων Σχεδιασης Προιοντων και Συστηματων

εχει ενα ΠΜΣ πανω στην...ομοιοπαθητικη!!!! :D:D:D

Δεν κανω καθολου πλακα! Δειτε και φριξτε!!!

 

http://www.syros.aegean.gr/metaptyhiakes-spoudes/pms-olistika-enallaktika-therapeutika-systimata---klasiki-omiopathitiki.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να κανεις πλακα! Επισης ζηταει πτυχιο οδοντιατρικης η Ιατρικης!

Παντελως ασχετο με τους μηχανικους σχεδιασης προιοντων!

 

Επομενο βημα ειναι να κανουν ΔΠΜΣ στην Ιατρικη σχεδαση τεχνικων

εργων...

 

Να μην ξεχασω να αναφερω οτι η ομοιοπαθητικη δεν ειναι επιστημη

και δεν διδασκεται ουτε καν στην ιατρικη...

 

 

 

"Στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) "Ολιστικά Εναλλακτικά Θεραπευτικά Συστήματα - Κλασική Ομοιοπαθητική" για την απόκτηση του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ), δεκτοί γίνονται μόνο πτυχιούχοι των Ιατρικών και των Οδοντιατρικών Σχολών του Πανεπιστημιακού τομέα της ημεδαπής ή τμημάτων αναγνωρισμένων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής, σύμφωνα με τις διατάξεις του ν. 2083/1992."

 

 

Δεν εχω ξανακουσει σχολη να διοργανωνει μεταπτυχιακο αλλα να μην γινονται δεκτοι

οι αποφοιτη της!!!!

Link to comment
Share on other sites

...σκέφτομαι να κάνω μεταπτυχιακό στο τμήμα μηχανικών οικονομίας και διοίκησης στο πανεπιστήμιο αιγαίου.

 

αν το έχεις ψάξει, έχει 2 κατευθύνσεις (χρηματοοικονομική-Διοίκηση)

Αν το επιλέξεις θα σου πρότεινα να πάς στην κατεύθυνση της Διοίκησης. Τουλάχιστον έχει κάποια σχέση με το πτυχίο σου. Το ΑΣΕΠ το χαρακτηρίζει συναφούς αντικειμένου, λόγω ότι γίνεται σε "πολυτεχνική" σχολή. Κατά τ'άλλα δεν σου αναβαθμίζει καθόλου τα δικαιώματα. Στα υπόλοιπα, όπως σου τα λέει ο stayros.

Link to comment
Share on other sites

fraafr το έχω ψάξει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και αν εν τέλη επιλέξω αυτό, θα πάρω αυτή την κατεύθυνση (μηχανική της διοίκησης). stayro αναφέρομαι στο συγκεκριμένο ΜΠΣ γιατί είναι πιο εύκολο για μένα να το παρακολουθήσω γιατί ζω στη Χίο. Κατα τ'άλλα το σκέφτομαι γιατί είναι μεγάλο το κόστος για τα δίδακτρά του (5500 ευρώ) και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Όσο για το ΜΠΣ στο ΤΕΙ Πειραιά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν έχω επαγγελματική εμπειρία που θέτει ως προυπόθεση. Κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, αν θέλεις το μεταπτυχιακό για να διευρύνεις τις γνώσεις σου και να γίνεις ικανότερος ως μηχανικός ΜΗΝ ΠΑΣ. Τσάμπα λεφτά που δε θα τα αποσβέσεις ποτέ. Αν το θες για μόρια στο δημόσιο πήγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ stayro αυτό περίμενα ότι θα ακούσω΄έχω περίπου την ίδια άποψη. Αυτό που πρωτίστως με ενδιαφέρει είναι να διευρίνω τις γνώσεις μου... Θέλω αν κάποιος γνωρίζει να μου πει ένα καλό ΜΠΣ για μηχανικούς έργων υποδομής;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας,σε λιγο καιρό τελειώνω απο το Πολιτικών Δομικών Εργων.Αξιζει να κάνω μεταπτυχιακό??Αν ναι εδω ή οπωςδήποτε στο εξωτερικο??Αναβαθμίζεται ετσι κάπωσ το πτυχιο μου?(το οποιο απο οτι εχω καταλάβει απο μονο του είναι για πεταμα)!ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

To πτυχίο από μόνο του δεν είναι ούτε γιά πέταμα , ούτε σε κάνει κάτι ιδιαίτερο .

Απλά σου δίνει την δυνατότητα να εξελιχθείς και να ανελιχθείς , αν είσαι καλός , έχεις διάθεση γιά δουλειά και να μαθαίνεις συνεχώς και έχεις και τύχη .

 

Οπότε εγώ σου εύχομαι καλή τύχη και φρόντισε εσύ γιά τα άλλα που εξαρτώνται από σένα .

 

Τώρα γιά το μεταπτυχιακό θα σου απαντήσουν άλλοι πιό γνώστες του θέματος .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σε λιγο καιρό τελειώνω απο το Πολιτικών Δομικών Εργων.Αξιζει να κάνω μεταπτυχιακό??Αν ναι εδω ή οπωςδήποτε στο εξωτερικο??Αναβαθμίζεται ετσι κάπωσ το πτυχιο μου?(το οποιο απο οτι εχω καταλάβει απο μονο του είναι για πεταμα)!ευχαριστω πολυ.

 

Με το Μεταπτυχιακό δεν αναβαθμίζεται ο Βασικός Τίτλος όσον αφορά τα Ε.Δ που έχει αλλά οι επιπλέον γνώσεις που δίνει βοηθούν στην δουλεία κάποιου + τα επιπλέον μόρια που δίνει στους διαγωνισμούς του δημοσίου .

Είτε λοιπόν γίνει στο εξωτερικό είτε γίνει στην Ελλάδα είναι το ίδιο πράγμα διότι δεν χάνει την αξία του .Τα ίδια πράγματα μαθαίνουν και έξω και μέσα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.