Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακά αποφοίτων ΤΕΙ


stefk

Recommended Posts

Μα δεν το ειπα για να κανω προσωπικη επιθεση απλα απο

πολλους φιλους και γνωστους ακουω αυτη την κουλη

συσχετιση μεταπτυχιακου-δημοσιου και με τα τωρινα

δεδομενα απλα ειναι ανωφελη.

 

Το 2011 το δημοσιο ηταν να παρει 700(!!!) νεους Δ.Υ. και μαλλον θα ηταν

επιτυγχοντες ΑΣΕΠ του 2008 αλλα και αυτο χλωμο φαινεται...

 

Συγχαρητηρια παντως που πηρες το μεταπτυχιακο σου ειμαι σιγουρος

οτι θα σου φανει χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

MScEng, θα μου χρησιμεψει, ειναι σιγουρο... εχουμε 2-3 τοιχους στο σπιτι και σκεφτομαστε απο τωρα που θα το κρεμασουμε... τον παπυρο απο το πρωτο πτυχιο ακομα να το παρω, φαντασου...

 

όσο για τους διορισμούς, από το 2013 και μετά θα γίνουν νέοι διορισμοί, δλδ με νέες προκηρύξεις και όχι με τα ήδη ονόματα των επιτυχόντων...

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μετράει πολύ περισσότερο από το μεταπτυχιακό στις περισσότερες δουλειές. Τώρα αν λόγω των καταστάσεων δεν βρίσκεις δουλειά, αντί να κάθεσε κάνε το μεταπτυχιακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Και εγω έχω τελείωσει Δομικών Έργων στο Τει Πειραία, δούλεψα τρία χρόνια και τώρα κάθομαι (οικονομική κρίση...). λέτε για μεταπτυχιακά....που όμως και τι? στο Πολυτεχνείο όσο το έψαξα δεν μας δέχονται, στο ανοιχτο πανεπιστήμιο είναι θέμα τύχης. έμενα με ενδιαφέρει να μάθω πράγματα και να εξελιχθώ αλλά δεν ξέρω το πως.....ψάχνω σεμινάρια, μεταπτυχιακά αλλά το χάος!! έχει να προτείνει κανέις κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα drkrmts. Ειχες κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα οταν επιασες δουλεια ή αυτό έχει να κανει με την προυπηρεσία??σορρυ για τις πολλες ερωτησεις μου αλλα είμαι λίγο πελαγωμένη!

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικά Δικαίωματα???Αυτό είναι μεγάλη ιστορία για το τι ισχύει εκέι έξω και κυρίως έχει να κάνει με γνωριμίες στις πολεοδομίες!!! εγω δεν χρείαστηκε να μπω σε αυτη την λογική γιατι απλά έκανα δουλείες του ποδαριου και έιχα άλλον από πάνω....κυρίως τρεξιμο και σχέδια, κατί λιγες μελέτες...τετοια πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.