Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεταπτυχιακά αποφοίτων ΤΕΙ


stefk

Recommended Posts

Φιλε drk αν σκεφτεσαι να κανεις μεταπτυχιακο και δεν βρισκεις

κατι πανω στο αντικειμενο που εχεις σπουδασει δοκιμασε να

κανεις σε κατι πιο διαφορετικο οπως πχ το μεταπτυχιακο των

ΤΕΙ Πειραια Industrial systems η ακομα και καποιο μεταπτυχιακο

στα οικονομικα. Απλα για μενα το σημαντικο ειναι να ειναι

σχετικα συναφες με τις σπουδες σου και να σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

όχι, αλλά ανάλογα με τη μελέτη, την πολεοδομία κτλ δέχονται τη σφραγγίδα σου ή όχι. επίσημα τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο.....ακόμα τουλάχιστον. για μένα δώσε κατακτήριες αμέσως μόλις τελείωσεις!!μη χάσεις χρόνο!! μέτα δεν το αποφασίζεις τόσο εύκολα....όσο για το μεταπτυχιακό του Τει Πειραία, οι πληροφορίες μου λένε ότι το κάνεις απλά για να το κάνεις! ούτε γνώσεις παίρνεις και το χρυσοπληρώνεις....και αν σκεφτώ ότι οι καθηγητες που το διδασκουν είναι αυτόι που μου έκαναν μάθημα στη σχολή...ευχαριστώ δεν θα πάρω!!το έχει κάνει κανείς να μου τη γνώμη του?? για σεμινάρια ξέρει κανείς να μου πει αν αξίζει κάποιος να κάνει για να ενημερωθει...για μεταπτυχιακό μάλλον θα περιμένω μέχρι να με πάρουν στο ανοιχτο!!

Link to comment
Share on other sites

Και τα σεμιναρια τα χρυσοπληρωνεις ασε που τα περισσοτερα δεν

εχουν και πολλα να σου προσφερουν,παρε 3-4 βιβλια και διαβασε

οτι θελεις να μαθεις.

 

Επισης δες και μεταπτυχιακα στα πανεπιστημια Αιγαιου,Ιωαννινων δεχονται

αποφοιτους ΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Για το MSc του ΤΕΙ Πειραία σου είπαν λάθος. Μάλλον πρόκειται για κρεμαστάρια από μερικές αλεπούδες. Εν πάση περιπτώση πήγαινε να μάθεις ο ίδιος. Μην εμπιστεύεσε ούτε εμένα ούτε κανέναν για κάτι τέτοιο.

 

Προσωπικά εγώ θεωρώ τις κατατακτήριες το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος Που εχει κάνεει μεταπτυχιακο στο

ΕΑΠ Στην ενότητα ΔΧΤ???? Εχω πάρει την ενοτητα ΔΧΤ 51!! υπάρχει κάποιος που μπορει να μου δώσει παλια θέματα??? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τελικά το μεταπτυχιακό του Τει Πειραιά στην Ενέργεια (MSc in Energy) αξίζει ή όχι? Ξέρει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό γιατί κλείνω προς τα εκεί, ή υπάρχει κάποιο σε αντίστοιχο αντικείμενο περισσότερο αξιόλογο?

Και μήπως μπορεί να μου πει κάποιος σε τι διαφέρει ένα διετές μεταπτυχιακό άπο ένα ενός έτους?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ένα χρόνο διαφορά!! :P

Το ένα είναι part time ενώ το άλλο full. Στο ΤΕΙ Πειραιά ας πούμε παρακολουθεις Παρασκευή απόγευμα και Σαββάτο αν με είχαν πληροφορήσει σωστά τότε, και σου δίνει τη δυνατότητα να δουλεύεις ταυτόχρονα. Αλλά πολλά τα λεφτά Άρη..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕΙΣΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΤΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟΥ.

Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ?

Η χρήση κεφαλαίων σε κείμενο δημοσίευσης και τίτλου δεν επιτρέπεται. Επίλεξε «επεξεργασία» (3 τελείες άνω δεξιά) και διόρθωσε το κείμενο της δημοσίευσής σου. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.