Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Π.Δ. 100/6-10-2010 & Αντιδράσεις Μηχανικών


alej

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά νομίζω πως και εγώ συμφωνώ με τις πιστοποιήσεις.

 

Κακά τα ψέματα τα πάντα έχουν πλεον απαξιωθεί ο καθένας δηλώνει μηχανικός επειδή τελείωσε μια σχολή.

 

Καταργηθήκαν τα 8ωρα και όλοι οι άσχετοι και επικίνδυνοι έχουν πλέον καίριες θέσεις.

Και εγώ απο πολυτεχνείο βγήκα αλλά είδα και πολλούς που πήραν το δίπλωμα νύχτα (αιώνιοι φοιτητές, κομματόσκυλα κτλ) γιαυτό λοιπόν καλύτερα ας λιγοστέψουμε θα κάνει καλό σε όλους,

πιστέψτε λίγο στη ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Και η πιστοποίηση για τον ΚΕΝΑΚ έχει περιορισμένη διάρκεια όπως επίσης και η άδεια ενεργειακού επιθεωρήτη (νομίζω 5 και 10 χρόνια αντίστοιχα είχαν πει στην ημερίδα για τον ΚΕΝΑΚ).

Link to comment
Share on other sites

Μια καινούργια αγορά ανοίγεται μπροστά μας. Θα τρέχουμε όλοι ανά 5ετία να ανανεώνουμε τα πιστοποιητικά για άδειες που δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν και κάποιοι θα βγάλουν τρελά φράγκα στις πλάτες μας.

Αφού λοιπόν ως χώρα δεν μπορούμε να οργανώσουμε τους 2 πρώτους τομείς παραγωγής εισάγουμε νέα τμήματα στον τομέα της παροχής υπηρεσιών...

Link to comment
Share on other sites

cna, δεν θυμάμαι σε ποια έκθεση της Ε.Ε. το διάβασα, αλλά έλεγε πως ο τομέας που η Ε.Ε. είναι ακόμα σε εμβρυακό επίπεδο (όχι σε επίπεδο υπηρεσιών αλλά απασχολούμενων), σε σχέση με ΗΠΑ και Ιαπωνία, είναι αυτός των παροχής υπηρεσιών. Και είναι ένας από τους τομείς που πρέπει να τύχει ιδιαίτερης προσοχής ώστε να αυξηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.