Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εποξειδικά δάπεδα (εφαρμογή, υπόστρωμα, αντοχή)


petra mantw

Recommended Posts

Συγνώμη που αργησα να απαντήσω, έλειπα στο εξωτερικό σε σεμινάρια. Η εταιρεία λέγεται ******* και τηλέφωνο ********.

 

 

Παρακαλώ να θυμάστε τα λεπτά όρια μεταξύ πληροφόρησης και διαφήμισης. Στοιχεία βεβαίως μπορούν να δοθούν με ΠΜ.

 

Πλέον λειτουργεί και το SHOWROOM

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σε ένα μεταλλικό συγκρότημα αποθηκών σε τομή η πλάκα έχει ΄ώς εξής :

Τεγίδα 180 μμ που επάνω της καρφώνεται τραπεζοειδής λαμαρίνα mutideck 60 v2 9 μμ και αυτή γεμίζεται με πολυστερινομπετό 12 εκ και μετά πάνω απο το πολυστερινομπετό θα γίνει μπετό scrit 7-9 εκ που θα είναι και η τελική επιφάνεια με μία εποξική βαφή . Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :

1) Τί κάναβο με αρμούς να τηρήσω? Τί αρμό να βάλω ?? πλαστικό μεταλλικό ? Τίποτα και ύστερα να χαράξω με δίσκο?

2) Τί μείγμα σκυρόδεμα να χρησιμοποιήσω ? Μεταλλικές ίνες ? και ίνες προπυλενίου ??? Πρέπει να μήν έχω την παραμικρή σκισμή ....διότι όταν το εποξικό δάπεδο τοποθετηθεί το εποξικό θα κάψει τις σχισμές και θα τις ανοίξει περισσότερο ...κοινός καταστροφή .

Link to comment
Share on other sites

...μπετό scrit 7-9 εκ...

 

Να μου επιτραπεί μια διόρθωση - είναι "Screed" και έτσι ονομάζεται η

.

 

Για τους αρμούς, για μεγαλύτερη σιγουριά, σχετικές προδιαγραφές θα δώσει η εκάστοτε εταιρεία (έχω ακούσει και ανά 6-7 μέτρα).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ξερουμε περιπου το κοστος του εποξειδικου δαπεδου (εφαρμογη και υλικα) σε ηδη ελικοπτερομενο δαπεδο...?

 

 

Δεν ειναι εποξειδικο.. (θα σας πω τι ειναι..)

Πως στα φαινεται το παρακατω???

 

4965ce168867428.jpg

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Και για να συνεχίσω το ερώτημα του terry:

 

Έστω θεμελίωση (κοιτόστρωση) == δάπεδο υπογείου. Στη συνέχεια το τρίβουμε με μηχανή μαρμάρου ("εξομάλυνση").

 

Υπάρχει εποξειδικό υλικό για σκλήρυνση και αποφυγή σκόνης (ο χώρος θα χρησιμοποείται για χώρο στάθμευσης)? Κοστολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Περιπου το 1/3 του παχους του σκυροδεματος..(μπαζοπλακα ειναι)

Εχουν πληρωθει με αυτοεπιπεδουμενο πολυουρεθανικο σφραγιστικο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.