Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aνταλλακτικά για plotter HP


lou

Recommended Posts

Είχα ξεχάσει ότι είχα ρωτήσει ξανά και μου απάντησαν εδώ: http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=21671

 

Βέβαια πριν χρόνια με ανάγκασαν να τραβηχτώ 250 χιλιόμετρα να πάω εκεί το μηχάνημα μόνο και μόνο για να πατήσουν έναν συνδυασμό κουμπιών που δεν μου τον είπαν για να το ξέρω. Με χρέωσαν κι ένα σκασμό λεφτά και είπα κι ευχαριστώ για 2 λεπτά υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω και εγώ κάποια προβληματάκια (λόγω ηλικίας και χρήσης) με τον εκτυπωτή μου ΗΡ deskjet 9300. Δεν τραβάει εύκολα το χαρτί και τις λοξές γραμμές τις τρεμουλιάζει.

Γνωρίζετε κανέναν για service; Η ΗΡ μου είπε ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

http://partsurfer.hp.com/Search.aspx?searchText=C8136A

 

Επισήμως η HP έχει σταματήσει να υποστηρίζει το συγκεκριμένο μοντέλο, όπως σωστά λες, οπότε δύσκολη και η εύρεση ανταλλακτικών...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συνάδελφοι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον πλότερ μου. Εχω τον 510PS της HP και το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι στην αριστερή πλευρά του χαρτιού σε όλα τα σχέδια που τυπώνω εμφανίζει τις γραμμές διπλές! Είναι σαν να τυπώνει 2 φορές με μια μικρή απόσταση η μια γραμμή από την άλλη. Το υπόλοιπο σχέδιο τυπώνεται τέλεια. Το κάνει σε μια λωρίδα πλάτους 13cm περίπου στα αριστερά του ρολού όπως κοιτάμε το πλότερ από μπροστά. Δοκίμασα να κάνω align printheads, καθαρισμό και test pages αλλά δεν έστρωσε.

 

Έχετε κάτι να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κυριοι και κυριες και εγω με την σειρά μου, έχω πάθει ζημιά στο plotter μου, μοντέλο hp 500ps designjet.

Ο εσωτερικός ιμάντας που μετακινεί την κεφαλή με τα μελάνια έχει κοπεί σχεδόν. Επειδή μου ζήτησαν αρκετά λεφτά για ενα ανταλλακτικό που

έχει 55 ευρώ, λέω να το αγοράσω μόνο του και να το βάλω γω. Μπήκα στο site που προαναφέρθηκαν παραπάνω αλλά δεν έβγαλα άκρη. Καμιά ιδέα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.