Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aνταλλακτικά για plotter HP


lou

Recommended Posts

Επίσης εφόσον και από ότι λες θα το αλλάξεις μόνο σου δοκίμασε και από ebay να το πάρεις.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=designjet+500+belt&_sacat=0&_from=R40

 

Προσοχή μόνο στα φτηνά κινέζικα, κρεμάει και σπάει ο ιμάντας εύκολα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κυριοι και κυριες και εγω με την σειρά μου, έχω πάθει ζημιά στο plotter μου, μοντέλο hp 500ps designjet.

Ο εσωτερικός ιμάντας που μετακινεί την κεφαλή με τα μελάνια έχει κοπεί σχεδόν. Επειδή μου ζήτησαν αρκετά λεφτά για ενα ανταλλακτικό που

έχει 55 ευρώ, λέω να το αγοράσω μόνο του και να το βάλω γω. Μπήκα στο site που προαναφέρθηκαν παραπάνω αλλά δεν έβγαλα άκρη. Καμιά ιδέα?

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μάλιστα σε ημέρες που έχω να τυπώσω αρκετά σχέδια και επείγοντα. Βέβαια το μήνυμα που μου έβγαλε ενώ σταμάτησε απότομα την εκτύπωση ήταν για Paper jam, το οποίο όμως δεν υπήρχε και ακολούθησα και τις οδηγίες που έδινε για ξεμπλοκάρισμα.

 

Τι μπορώ να κάνω μόνος μου???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι 100% σίγουρος ότι θέλει αλλαγή ο ιμάντας (belt) για φθηνή λύση τότε κοίτα στο ebay.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR3.TRC1.A0.Xdesignjet+500+b.TRS0&_nkw=hp+designjet+500+belt&_sacat=0&_from=R40

 

Και το στο youtube κάποια βίντεο για το πως αλλάζεις τον ιμάντα στον HP 500.

 

http://www.youtube.com/results?search_query=designjet+500+belt&oq=designjet+500+belt&gs_l=youtube.3..0i5.584.5844.0.7007.18.18.0.0.0.0.118.1735.13j5.18.0...0.0...1ac.1.11.youtube.U7BfuxnkwKU

 

Από εκεί και πέρα καλύτερα να αποφύγεις τα φτηνά κινέζικα ανταλλακτικά. Για την εργασία αν κρίνεις ότι μπορείς να την κάνεις εσύ δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

 

Πάντως καλού-κακού ρώτα και κάποιο εξουσιοδοτημένο service ΗP για τιμές.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ευχαριστώ για τα Link.

 

Το πρόβλημα είναι όντως με τον ιμάντα, το τσέκαρα και από τον κωδικό σφάλματος 86:01, το θέμα με τα εξουσιοδοτημένα είναι ότι είμαι Ζάκυνθο και θα μου κοστίσουν τα μεταφορικά όσο ο πλότερ καινούργιος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λόγω του επείγοντος, παράγγειλα από Κρήτη, 66€ original με τα μεταφορικά και θα προσπαθήσω να τον περάσω μόνος μου.

 

Θα επανέλθω με τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις και τα βίντεο λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Καλύτερα που αγόρασες το αυθεντικό ανταλλακτικό. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Εχω 2 plotter designjet 450C της HP και ψαχνω τροπο να το φτιαξω. Θελει εναν ιμαντα με 15 ευρω μιας και ο προηγουμενος πολυμεριστηκε απο την απραξια 8 χρονων. Θελω ειτε να το επισκευασω για να το πουλησω γυρω στα 200 ευρω. Ειτε να το πουλησω γυρω στα 100 οπως ειναι. Ο λογος ειναι οτι θελω να το ξεφορτωθω απο τον χωρο μου και δυστυχως δεν ξερω πως να το επισκευασω μονος μου παροτι ειναι απλο. Φανταζομαι εδω μεσα θα υπαρχουν αρκετοι που θα γνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.