Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα ADEIA της 4Μ


βερο

Recommended Posts

γεια σας

εγω εκανα αιτηση για το προγραγραμμα.ειμαι πολιτικος. μπορει καποιος να μου πει εκτος απο το προγραμμα για στατικα υπαρχουν καποια αλλα προγραμματα που θα μου χρειαστουν και ειναι καλο να τα παρω? μου ειπαν για το adeia standard της 4Μ, τι αλλο? επισης και καποιο βιβλιο που μας χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

εαν έχετε το ADEIA θα μπορούσατε να κάνετε τον κόπο να μου στείλετε ένα αρχείο όπου έχετε υπολογίσει τις αμοιβές και τις κρατήσεις για μια άδεια για να δω τι ακριβώς συμπληρώνουμε σε κάθε παράμετρο;

 

δεν αναφέρομαι στις ενημερώσεις των τιμών, αλλά πού ακριβώς χρησιμοποιούμε τις τιμές της Πολεοδομίας και πού τις τιμές του ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ανάμεσα στα παρακάτω τείνω να επιλέξω 4M.

Κάθε γνώμη του forum ευπρόσδεκτη...

Adeia plus -4M, Building plus -Civiltech, Building cloud plus, Πακέτο αδείας -Runet

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Ανάμεσα στα παρακάτω τείνω να επιλέξω 4M.

Κάθε γνώμη του forum ευπρόσδεκτη...

Adeia plus -4M, Building plus -Civiltech, Building cloud plus, Πακέτο αδείας -Runet

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος των IDEA-ADEIA.Υπάρχει καλή τεχνική υποστήριξη απο την εταιρεία για οτιδήποτε απορία.

Να γνωρίζεις οτι πληρώνεις μια ετήσια συνδρομή για τις ενημερώσεις.

Βέβαια πιστεύω μετά απο 2 χρόνια θα έχεις αποφασίσει ποιό σε καλύπτει στις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ - ADEIA της 4Μ

έχει κάποιος συνάδερφος ενεργό το πρόγραμμα ADEIA της 4Μ? ; Χθες έκανα αναβάθμιση και όλες οι ενημερώσεις είναι του Φεβρουαρίου. Τηλεφώνησα και για ένα μισάωρο προσπαθούσε να δει για ποιο λόγο γινόταν αυτό (υπήρχαν πιο πρόσφατες) και μετά το συζήτησε με το λογιστήριο και μου είπαν ότι αυτές είναι οι τελευταίες !!!!!! και φυσικά να κάνω συμβόλαιο συντήρησης.... Μπορείτε να κάνετε ένα printscreen στο liveupdate του manager να δω πότε έχουν εκδοθεί οι τελευταίες ενημερώσεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θα πω για τα προγράμματα που έχω δουλέψει.

Της 4Μ είναι γρήγορο εάν θέλεις να υπολογίσεις μία αμοιβή για να ξέρεις που βρίσκεσαι και να ενημερώσεις πελάτη. Κατά τα άλλα είναι για ψιλο-πέταμα. Τα έγγραφα που παράγει άχρειστα και γενικά το περιβάλλον θυμίζει windows 1962. Θεωρεί ότι όλα τα έργα που κάνεις είναι νέο κτίριο από μπετόν και βγάζει αντίστοιχα αρχεία (τεχνικές εκθέσεις, συμφωνητικά, κ.ο.κ.), σε πολύ απλοπλοιημένη μορφή τα οποία δεν έχουν καμία χρήση. Δεν το χρησιμοποιώ πια.

Της CivilTech είναι καλύτερα αλλά μην περιμένεις να είναι όλες οι εφαρμογές άψογες. Εχει τα πάντα όμως και παράγει πραγματικά χρήσιμα αρχεία που μπορείς να καταθέσεις χωρίς να ντρέπεσαι. Είναι λίγο αργό βέβαια καθώς σε καθοδηγεί να συμπληρώσεις πολλές πληροφορίες για κάθε εργασία που θέλεις να κάνεις. Δεν είναι να το χρησιμοποιήσεις 5-10 λεπτάκια να βγάλεις κάποιες αμοιβές και τέρμα. Το χρησιμοποιώ πάντως. Στα συν, το πρόγραμμα ενεργειακής επιθεώρησης, εάν κάτσεις να το μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.