Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

MBA στην Ελλάδα


Recommended Posts

Distance MBA μάλλον αυτό του Εδιμβούργου. Στην Ελλάδα το κάνεις μέσω της icon... ψάξτο!!

 

Ιωάννα έχεις προσωπική εμπειρία? Υπάρχει κάποιος που να έχει παρακολουθήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιωάννα έχεις προσωπική εμπειρία? Υπάρχει κάποιος που να έχει παρακολουθήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα?

Καλησπέρα !

Τελικά έχουμε καμία  πληροφόρηση για το αν αξίζει το Distance MBA  του Εδιμβούργου. μέσω της icon ??

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα, έχει κάποιος άποψη για το MBA στο MEDITERRANEAN COLLEGE;

http://www.medcollege.edu.gr/courses/mba-master-of-business-administration/

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Επαναφέρω το θέμα, για να πάρω γνώμες/απόψεις από συνάδελφους και μη, με περισσότερη εμπειρία στον τομέα και στην αγορά εργασίας.

Φέτος μάλλον είναι η τελευταία χρονιά που δικαιούμαι να κάνω αίτηση για απαλλαγή τελών φοίτησης MSC, διότι από την νέα χρονιά το εισόδημα μου θα ξεπερνάει το σύνηθες όριο που υπαρχει για την απαλλαγή. (Μην φανταστείτε τίποτα τρελό, απλά θα ξεπερνάω το όριο)

Σκέφτομαι να κάνω ένα μεταπτυχιακό έτσι και αλλιώς, αλλά δεδομένου του παραπάνω σκέφτηκα οτι ίσως θα ήταν "καλύτερο" οικονομικά να κάνω ένα ακριβό ας πούμε μεταπτυχιακό εάν πάρω την απαλλαγή.

Τα καθαρά ΗΜΜΥ μεταπτυχιακά στον κλάδο μου, είναι σχεδόν δωρεάν σε όλα τα ΑΕΙ και μπορώ να τα κάνω και αργότερα, οπότε σκέφτηκα την περίπτωση του MBA στο ΠΑΜΑΚ μιας και πιστεύω ότι είναι από τα καλά οικονομικά ΑΕΙ και έχει κόστος 4.500€ οπότε θα είναι σημαντική η απαλλαγή. 

Εργασιακή εμπειρία μεγάλη δεν έχω, αλλά πιστεύω ότι είναι καλό εφόδιο.

Πραγματικά θα εκτιμούσα τις απόψεις σας και το σκεπτικό σας, ευχαριστώ!

Edited by VirusX2
Link to comment
Share on other sites

ΜΒΑ καλό (ίσως το καλύτερο, αυτή τη στιγμή, μαζί με το αντίστοιχο της ΑΣΟΕΕ) έχει το ALBA, απλώς τα δίδακτρα είναι λίγο τσιμπημένα (περί τα 20k).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι Βόρεια, Θεσσαλονίκη, θα προτιμούσα κάτι εδώ ή αν υπαρχει κάτι εξαποστασεως.

Έχουμε κάποια πληροφορία;;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.