Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τιμολόγιο hepos - Χρόνος χρήσης .


thomas

Recommended Posts

Αυτό που μου έκανε εντύπωση εξ αρχής είναι πως στο τιμολόγιο υπηρεσιών hepos δεν αναγράφεται πουθενά ο χρόνος χρήσης των υπηρεσιών RTK.

 

Αναφέρονται τα συνολικά λεπτά χρήσης και πουθενά δε γίνεται αναλυτικός υπολογισμός βάση ημερομηνιών.

 

Δεν υπονοώ κάτι περί νοθείας από μεριάς τους , ωστόσο θεωρώ πως σαν πάροχος υπηρεσιών το οφείλει στον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

thomas Πολύ σωστή η παρατήρησή σου. Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ανάλυση όπως στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Πρέπει όλοι οι χρήστες να το ζητήσουν από την ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ Α.Ε.

 

proteas Από πού προκύπτει το ποσό αυτό ; Το μηνιαίο πάγιο τέλος χρήσης υπηρεσιών RTK είναι 10 ευρώ+ΦΠΑ. Σε αυτό προστίθεται το ποσό από το χρόνο χρήσης που εξαρτάται από τον κάθε συνδρομητή.

Με την ευκαιρία γνωρίζεις αν η Σάμος έχει ικανοποιητική κάλυψη ;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ:

δεν γνωρίζω φίλε μου για HEPOS . Αυτό που ξέρω είναι οτι οι διάφορες εταιρείες προσπαθούν να εγκαταστήσουν σταθμούς στο νησί.

Γενικότερα πάντως και με τις παρούσες συνθήκες δεν υπάρχει σημαντικό πρόβλημα για όσους χρησιμοποιούν τοπογραφικά συστήματα και ειδικότερα διπλόσυχνα απο παρόχους GPS - GLONASS. Βέβαια το νησί έχει μια μορφολογία η οποία δημιουργεί θέματα συχνά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε πρόσφατο αίτημά μου προς την ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ Α.Ε. με θέμα την αμφισβήτηση των χρεώσεων υπηρεσιών RTK λόγω έλλειψης αναλυτικής ημερολογιακής κατάστασης η απάντηση ήταν "προς το παρόν δεν προβλέπεται η έκδοση αναλυτικής κατάστασης χρήσεων υπηρεσιών του HEPOS. Εν τούτοις αναταποκρινόμενοι στο αίτημά σας, βρείτε συνημμένη την αναλυτική κατάσταση της χρήσης που κάνατε κατά το διάστημα . . . "

Οπότε όσοι έχετε πρόβλημα, κάντε αίτηση !

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως στο λογαριασμό του HEPOS είναι σημειωμένα τα συνολικά μεγέθη χρήσης....

Βέβαια καλό θα ήταν να υπήρχε αναλυτική κατάσταση. Μήπως να κάναμε μια κίνηση όλοι εδώ που χρησιμοποιούμε το σύστημα, να αλλάξει αυτό??

Σε όποια περίπτωση Θωμά, κράτα στο βαλιτσάκι του gps ένα χαρτί με τις ημερομηνίες και τη χρήση που έκανες συνολικά ανά εργασία και στο τέλος σύγκρινέ τα με αυτά που σου στέλνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.