Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δελτίο Αποστολής Σκυροδέματος


 

Recommended Posts

Είναι αυτό το δελτίο αποστολής αποδεκτό ή πρέπει να αναγράφει αναλυτικά κάθιση, κόκκο, τσιμέντο .....κλπ κλπ

 

Μου το έφεραν σε καθαριότητας και πρέπει να δω τι θα κάνω στην συνέχεια

post-2562-131887200141_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...να αλλάξεις εταιρία μπετού... Αυτό ΔΕΝ είναι ΔΑ για βιομηχανία σκυροδέματος... Ίσως για μανάβη να κάνει αλλά για σοβαρή εταιρία παραγωγής σκυροδέματος, όχι!!!! Πρέπει να αναγράφει όσα λές και μαζί με αυτό να ζητάς το αναλυτικό χαρτάκι απο το μίξερ για να βλέπεις τί αναλογίες βάζουν σε κάθε κύκλο ανάδευσης. Αν δεν έχουν ούτε αυτό, βάλε τον μάστορα να κάνει μπετόν "αρμενιάν"... Καλύτερο θα είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειχαν ξεμεινει απο προτυπα δελτια :) .......Ελπιζω στο C20/25 να σου στειλουν δελτια και υλικα οπως πρεπει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζετε και ένα σωστό να δούμε διαφορές?

Γνώμη μου αλλά σε καθαριότητας ποιος ενδιαφέρεται για τα χαρακτηριστικά του μπετόν? απλά για να χαράξουμε εύκολα και γρήγορα κάνει και για μια επιπλέον προστασία των οπλισμών.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι Πανο,αλλα για να θελει να λεγεται μια βιομηχανια σοβαρη,δεν θα πρεπει να χανει την αξιοπιστια της ακομα κι οταν στελνει 1 χαρμανι μπετο.Δεν ξερω αν συμφωνεις , αλλα ακομα στον αγωνα του marketing πλεον,ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος και δεν συμφερει την εταιρεια μια τετοιου ειδους κινηση(Εδω σοβαρες βιομηχανιες γυαλιζουν τις βαρελες τους πριν ξεκινησουν το δρομολογιο).

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

Όπως το περίμενα.

Λοιπόν. Επειδή σε λίγες μέρες θα πάμε και σε θεμελίωση. Το μπετόν το φτιάχνει η ιδία η κατασκευάστρια εταιρεία - εργολάβος. Εγώ δοκίμια θα πάρω και θα "αντέχουν". ΑΛΛΑ θέλω να είμαι σε όλα οκ. Σε ποια παράγραφο τα λέει ο ΚΤΣ?

 

Υ.Σ σημασία μεγάλη δίνω και στο καθαριότητας στο οποίο χρησιμοποιώ πάντα δονητές. Καμιά φορά βάζω και πλέγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμια θα πάρω και θα "αντέχουν".

Πώς το ξέρεις;

...στο οποίο χρησιμοποιώ πάντα δονητές. Καμιά φορά βάζω και πλέγμα.

Όχι οτι είναι κακό, ίσα-ίσα... Αλλά μήπως είναι υπερβολικό; Έχεις κάποιο λόγο που το κάνεις;

 

Panos το ΔΑ πρέπει να αναφέρει:

-Κατηγορία σκυροδέματος

-Ποσότητα σε κυβικά (βεβαίως-βεβαίως)

-Κατηγορία κάθισης

-Αντλησιμότητα

-Εάν περιέχει υπερρευστοποιητή ή όχι

-max λόγο νερού

-Ώρα φόρτωσης (και ας ελπίσουμε πως θα είναι και ώρα παραγωγής)

-Κατηγορία τσιμέντου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρισκάρω και για αυτό ρωτάω.΄

Δεν το ξέρω. Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις. Το λέω επειδή εδώ είναι μικρή η αγορά. Ξέρουμε σε ποιούς δεν βγήκαν κατά καιρούς.

 

Ο δονητής δεν είναι κόπος και για αυτό βάζω.

Το πλέγμα μόνο σε χάλια έδαφος.

Link to comment
Share on other sites

καλά και τι δονείς σε 10 εκατοστά σκυροδέματος? μια φλούδα είναι για να πατάνε οι εργάτες! Αυτά τα προυπολογίζεις κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.