Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δελτίο Αποστολής Σκυροδέματος


 

Recommended Posts

Και αν έχει βραδιάσει και δεν προλαβαίνει να ρθει άλλη και έχουν πέσει οι δοκοί μέχρι τη μέση;

Έτυχε σε συνεργάτη μου προ ημερών (καθυστέρηση 2 ωρών) και τελικά μεταξύ των δύο εναλλακτικών του είπα να το παραλάβει.

Έκανα καλά; :?:

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχει βραδιάσει και δεν προλαβαίνει να ρθει άλλη και έχουν πέσει οι δοκοί μέχρι τη μέση;

Έτυχε σε συνεργάτη μου προ ημερών (καθυστέρηση 2 ωρών) και τελικά μεταξύ των δύο εναλλακτικών του είπα να το παραλάβει.

Έκανα καλά;

 

Σε αυτή την περίπτωση κάτι πήγε στραβά. Η ο μηχανικός έπρεπε να είχε προβλέψει αρμούς διακοπής εργασίας εάν ήταν τόσο μεγάλη η δουλειά, ή έπρεπε να αναβάλει όλη την σκυροδέτηση.

Από την άλλη, γνωρίζοντας τους περιορισμούς, η μάντρα κακώς τον άφησε ακάλυπτο...

Το ότι είχαν πέσει οι δοκοί μέχρι την μέση, δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά η διακοπή σκυροδέτησης καθ'ύψος, σε απαγορεύεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν μεγάλη δουλειά.

Απλώς ήθελε μια βαρέλα ακόμα για να τελειώσει και η ώρα ήταν κοντά 21:00.

Να έρθει άλλο αυτοκίνητο δε γινόταν.

Ή θα δημιουργούνταν αρμός εργασίας ή θα έπεφτε το σκυρόδεμα όπως και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ αρχικά!!!

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά ήμουν διακοπές!

 

ΧΑΡΗ,στο ΑΠΘ μας τα είπαν αυτά.

Άσχετα με τον ΚΤΣ/97,στο μάθημα δε θυμάμαι

να ανέφεραν ότι έχει γίνει αλλαγή και μιλούσαν για s1-s4...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Αρη ΠΡΟΣΟΧΗ στα δελτία αυτα.Το μπετόν αυτο το έφερε βαρέλα οποία δεν το παρέδωσε στον προηγούμενο παραλήπτη έγινε επιστροφή ολοκληρης της ποσότητητας.Ευτηχως ήταν καθαριότητας μου το έχουν κάνει και σε μένα πολλές φορές.Αν στριμώξης λίγο τον οδηγό θα στο πεί .

Link to comment
Share on other sites

Αρη ΠΡΟΣΟΧΗ στα δελτία αυτα.Το μπετόν αυτο το έφερε βαρέλα οποία δεν το παρέδωσε στον προηγούμενο παραλήπτη έγινε επιστροφή ολοκληρης της ποσότητητας.Ευτηχως ήταν καθαριότητας μου το έχουν κάνει και σε μένα πολλές φορές.Αν στριμώξης λίγο τον οδηγό θα στο πεί .

 

Ίσως και να μην είναι τα πράγματα τόσο τραγικά....

Δεν έχουν όλοι μηχανογράφιση. Τουλάχιστόν από όσο γνωρίζω μόνο ένας αναγράφει τα χαρακτηριστικά. Όλοι οι άλλοι αναφράφουν μηχανογραφημένα μόνο ποιότητα - χρόνους - αρ. κυκλοφορίας - ρεστοποιητής.

 

όσο για Ν/Τ

κάθιση

κ.λ.π

ούτε κουβέντα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.