Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

Νομιζω πως στην αρχη θα στελνουμε fax και θα μας στελνουν τον κωδικο με mail.ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ ΚΑΛΆ??

 

Αυτό γινόταν έως τώρα . Απο 1/4/2011 είναι στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό γινόταν έως τώρα . Απο 1/4/2011 είναι στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes

 

Επειδη δεν εχω χρησιμποιησει μεχρι τωρα το συστημα αμοιβων μπορεις να με καθοδηγησεις τι να κανω...συμπληρωνω τη φορμα excel και τη στελνω με e-mail (πως και ποιο ειναι τοe-mail )?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε μονοκατοικια εχω τζακι και σομπα πετρελαιου.

Το τζακι εχει κανονικα καμιναδα και η σομπα πετρελαιου ενα μπουρι που βγαινει εκτος σπιτιου για εξαερισμο.

 

Στο προγραμμα θα παρω 2 καμιναδες η 1?

 

Υποψιν οτι η υπαρξη καμιναδας μειωνει ηδη κατα 30% την αποδοση της σομπας, φτανοντας την στο 70%...

 

Θα την υπολογισω ΚΑΙ για τον αερισμο?

Link to comment
Share on other sites

Σε μονοκατοικια εχω τζακι και σομπα πετρελαιου.

Το τζακι εχει κανονικα καμιναδα και η σομπα πετρελαιου ενα μπουρι που βγαινει εκτος σπιτιου για εξαερισμο.

 

Στο προγραμμα θα παρω 2 καμιναδες η 1?

 

Υποψιν οτι η υπαρξη καμιναδας μειωνει ηδη κατα 30% την αποδοση της σομπας, φτανοντας την στο 70%...

 

Θα την υπολογισω ΚΑΙ για τον αερισμο?

 

1 καμιναδα.Τσεκαρεις το κελι και την συνυπολογιζει το λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος?

 

Στην 1η ΤΟΤΕΕ αναφερει πως στις καμιναδες εκτος απο αυτες των ανοικτων εστιων καυσης συμπεριλαμβανονται και πασης φυσεως εξαερισμοι απο σομπες κλπ

 

Μου αλλαζει αρκετα τα αποτελεσματα αν βαλω 1 καμιναδα αντι για 2, γι αυτο ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα μία καμινάδα και έναν εξαερισμό, αλλά πείτε και άλλες γνώμες.

 

Edit. Ξαναείδα την ΤΟΤΕΕ και νομίζω πως πρέπει να βάλεις 2 καμινάδες, καθώς η σόμπα είναι εστία καύσης

Link to comment
Share on other sites

35% ο μεσίτης , 20% η εφορία, 10 ευρώ/μέρα το ΤΣΜΕΔΕ, το μεροκάματο του μηχανικού είναι 50 ευρώ όσο παίρνει και ο εργάτης που μεραφέρει μπάζα.

Βάλε κι αυτούς εδώ π.χ. που μου έστειλαν σήμερα ένα e-mail κι όλα πάνε περίφημα. Μπες κόσμε και δώσε προσφορές. Να το κάνουν και live, κάτι σαν δημοπρασία να πούμε, να τελειώνουμε.

Έχει λέει 4000 τόσα μέλη. Δηλαδή ο μισοί επιθεωρητές περίπου, άντε κάτι λιγότερο αν βγάλεις τις κατασκευαστικές εταιρείες. Τι να πεις; Μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω χρησιμποιησει μεχρι τωρα το συστημα αμοιβων μπορεις να με καθοδηγησεις τι να κανω...συμπληρωνω τη φορμα excel και τη στελνω με e-mail (πως και ποιο ειναι τοe-mail )?Ευχαριστω

Και εγώ δεν έχω μεγάλη εμπειρία. Μέχρι τώρα τους έστελνα έτοιμα xml φτιαγμένα απο το civil. Αλλά για ΠΕΑ, παρόλο που έχω αγοράσει την εφαρμογή του civil για τον ΚΕΝΑΚ και που σίγουρα θα εξάγει πάλι xml, δεν το έχω δουλέψει... άρα ότι κάνω, χερουκλάτα . Ρε παιδιά, βάλτε ενα χεράκι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μελέτη θερμομονωσης, εκτος των συντελεστων θερμοπερατοτητος των αδιαφανων δομικων στοιχειων, αναγραφει και συντελεστη θερμοπερατοτητας κουφωματων 2,40

Στην πραξη τοποθετηθηκαν κουφωματα συρομενα παλια, αλουμινιου που με καμια παναγια δεν πιανουν αυτον το συντελεστη.

 

Να βαλω την τιμη που θα υπολογισω εγω η να βαλω την τιμη που δινει η μελετη θερμομονωσης?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.