Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

Υπάρχει κανείς που ασχολείται με ΠΕΑ πχ διαμερίσματος, με αμοιβή μικρότερη από την ελάχιστη στων 150???????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ζητάς τα νόμιμα πχ 2ε/τ.μ για διαμέρισμα. Πιο κάτω καταντάει ξεφτίλα..

Μαζί σου είμαι ρε παιδί μου αλλά μετά το άνοιγμα δε θα υπάρχει η έννοια "νόμιμα".

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλήμέρα, στην περίπτωση μου ( Επιθεώρηση πολυκατοικίας) σχετικά με τα υποκαταστήματα τραπεζών το ένα βρίσκεται στο ισόγειο και το άλλο στο α' ορ οπότε φαντάζομαι οτι αυτά θα μελετηθούν μαζί σε ένα ΠΕΑ και σαν μία θερμική ζώνη. Υπάρχει όμως μια άλλη λεπτομέρεια, στους υπόλοιπους ορόφους τα γραφεία/Ιατρεία είναι διάσπαρτα μαζί με κατοικίες. Σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε; Μελετάμε όλα τα δομικά στοιχεία των γραφείων μαζι, των ιατρείων μαζί ανεξαρτήτως ορόφου προσθέτοντας ένα ένα διαφανή/ αδιαφανή και ακολουθούμε ίδια μεθοδολογία και για τις κατοικίες;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παμε για ΠΕΑ μισθωσεων απο αρχες του 2012 τελικα?

 

Ακουσε κανεις κατι περισσοτερο απο φημες?

 

Σε σχετικη ερωτηση στο ΥΠΕΚΑ, με ενημερωσαν οτι ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ δεν υπαρχει, αλλα ακουγεται κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν επίσημες δηλώσεις για Ιανουάριο (σήμερα μπορεί να βγει η ανακοίνωση από ΥΠΕΚΑ) και μελετάται και η αλλαγή χρέωσης (μείωση δλδ).

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.