Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

miltos Να σαι καλά. Παιδιά Μπορείτε να κάνετε copy paste απο pdf στο φορουμ ή οπουδήποτε αλλού ? Εμένα μου βγαίνουν αλαμπουρνέζικα. Ειναι θεμα ρύθμισης?

 

Ερωτημα μετα απο αναγνωση των πρώτων σελίδων: Θέλει ΠΕΑ σε supermarket η ισόγεια αποθήκη του > 50 μ2 που είναι σε επαφή με τον κυρίως χώρο πώλησης? Νομίζω πως ναι (σελ. 3).

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετές αλλαγές.

 

Υπάρχει περίπτωση ένα κτίριο που τώρα είναι στην μελέτη Β να πέσει σε Γ με τα νέα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ - ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΟΔΗΓΙΑΣ

Επισημαίνεται ότι κατά την διαδικασία ενεργειακής επιθεώρησης τμήματος κτηρίου.. όλα τα αδιαφανή δομικά στοιχεία του τμήματος κτηρίου που εφάπτονται με τον μη θερμαινόμενο χώρο (τοιχοποιίες, δάπεδα, κ.ά.), περιγράφονται ως εφαπτόμενα με τον εξωτερικό αέρα αλλά με συντελεστή θερμοπερατότητας (U) μειωμένο κατά το ήμισυ του υπολογιζόμενου και με πλήρη σκίαση 0 χειμώνα-καλοκαίρι.

 

ερωτημα για τις επομενες προσθηκες

του υπολογιζόμενου U απο τον ΚΘΚ με Ri, Ri

ή επανυπολογιζομενου με Ri, Ra;

και γιατι να μην χρησιμοποιουμε την διαχωριστικη με ολοκληρο U και μισο Δθ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη Μπορείτε να κάνετε copy paste απο pdf στο φορουμ ή οπουδήποτε αλλού ? Εμένα μου βγαίνουν αλαμπουρνέζικα. Ειναι θεμα ρύθμισης?

Link to comment
Share on other sites

Μερικά PDF έχουν "περίεργη" γραμματοσειρά (που δεν υπάρχει δηλαδή στο σύστημα μας), οπότε δεν μπορεί να γίνει C/P

Link to comment
Share on other sites

Αν πάτε στο security (ενώ έχετε ανοιχτό το αρχείο της ΤΟΤΕΕ file->document properties->security) θα δείτε ότι επιρέπεται μόνο η εκτύπωση και "content copying for accessibility. Τα υπόλοιπα είναι απενεργοποιημένα (content copying, κτλ). Γι'αυτό δεν λειτουργεί η αντιγραφή. Όσοι έχετε αρχείο που η αντιγραφή λειτουργεί έχετε κατά πάσα πιθανότητα προηγούμενη έκδοση, από την δημόσια διαβούλευση ή άλλη.

Ίσως να μην συμφωνεί 100% με την τρέχουσα έκδοση οπότε καλύτερα βρείτε την επίσημη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.