Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-Πολεοδομία


fkl

Recommended Posts

Καλή προσπάθεια, αλλά φυσικά δεν αρκεί αυτό που έχουν κάνει!

 

Τι θα γίνει με τα σχέδια και τους όρους δόμησης? που πάμε και μας βγάζουν το λάδι για να μας δώσουν ένα σχέδιο και o.d.!

 

Μόνο μια πολεοδομία έχει κάνει κάτι καλό σε αυτό το τόπο!

 

Η πολεοδομία Κορίνθου!

Σχεδόν όλα ψηφιακά, γενικά πολεοδομικά σχέδια, ρυμοτομικά, πράξεις εφαρμογής κλπ!

ΦΕΚ και όρους δόμησης σε pdf! Αυτά είναι! Ούτε να τρέχεις ούτε τίποτα!

Μια φορά την χρειάστηκα και πήγα μόνο για κάτι διευκρινίσεις εκεί!

 

Είμαι σίγουρος ότι κάποιος νέος και φιλότιμος έκατσε και έκανε όλη αυτή τη δουλειά! Τους βγάζω το καπέλο!

 

Παρατήρηση: Τα Greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Η πρώτη μου επαφή με την ιστοσελίδα ήταν σήμερα. Υποτίθεται ότι μπορείς να παρακολουθήσεις την εξέλιξη της άδειας που έχεις καταθέσει; Πως το κάνεις; Σε ποιο σημείο της σελίδας πηγαίνεις; Υπόψιν ότι η πολεοδομία είναι μέσα σε αυτές που υποτίθεται ότι χρησιμοποιούν το πρόγραμμα αυτό.

 

Δεν έχει παρακολουθήσει κανείς την άδειά του μέσω internet;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Chilor :

 

Οικοδομικές άδειες - Πίνακες ενημέρωσης κοινού - Διαλέγεις Νομό και αντίστοιχη Πολεοδομία - Τυπώνεις τον αριθμό Φακέλου σου και βλέπεις την διακίνηση του φακέλου σου κανονικά .

 

Στην διεύθυνση πολεοδομίας ανατολικού τομέα Αθηνών δουλεύει κανονικότατα .

Link to comment
Share on other sites

Tώρα μάλιστα ... σώθηκες . Ειδικά σε αυτόν τον τομέα έχω δει τα περισσότερα λάθη , π.χ. τα πιο πρόσφατα του τελευταίου διμήνου : φάκελος που είχε πρωτοκολληθεί και χρεωθεί κιόλας μου τον εμφάνισαν μετά από 18μέρες στον πίνακα στο ίντερνετ, άλλος φάκελος μου έγραφαν στο νετ πως μέσα στη βδομάδα από τη μέρα κατάθεσης είχε τελειώσει από τοπογραφικό και το τοπογραφικό τον πρωτοέλεγξε μετά από ένα μήνα ... Ωραιότατα λοιπόν λειτουργεί ...:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι γεια σας.

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς μπορεί ένας μηχανικός να κάνει εγγραφή στο «e-poleodomia» (http://www.poleodomia.gov.gr/) ώστε να μπορεί να ελέγξει τις άδειες του ή τα δικαιολογητικά που απαιτούνται κατά περίπτωση?

Δύο δικαιολογητικά (π.χ. βεβαίωση κτηματολογίου) δεν μου τα έβγαλε ότι χρειάζονται σε δική μου περίπτωση και μου το είπε ένας πολεοδόμος, ο οποίος είναι εγγεγραμμένος και μπορεί να επιλέγει συνδυασμούς περιπτώσεων (π.χ. νομιμοποίηση-άρθρο 22 και αλλαγή χρήσης) για τα δικαιολογητικά αυτά, κάτι που δεν ισχύει για όποιον δεν είναι εγγεγραμμένος και πρέπει να βάζει κάθε φορά το τι χρειάζεται και να βλέπει κατά περίπτωση τα δικαιολογητικά.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.