Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σιδεράδες, μάντρες και οπλισμός - Συμβουλές


 
acnt

Recommended Posts

Ρε παιδιά εσάς σας βάζουν τα "S" στα τοιχεία δηλαδή τον οπλισμό περίσφιγξης?Εμένα με τα χίλια ζόρια και πολύ αραιά.

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν πλακωθείς γι΄αυτά τα έρμα τα "S" δεν πρόκειται να τα δεις!!!

Η βασική τους δικαιολογία είναι ότι δεν βγαίνει δουλειά με τόσο ψιλολόι μιας και πληρώνονται με τον τόνο και δεν τους συμφέρει, γι΄αυτό είναι καλό να γίνεται σωστή συνεννόηση από την αρχή για το τι θα κάνουν και τι όχι παρουσία και του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν χριάζεται ο ιδιοκτήτης απλά εσείς να κανονίζεται η τιμή που θα δω8εί η δουλειά να είναι αυτη που πρέπει και ΟΧΙ η πιο φτήνη που θα βρεί ο ιδιοκτήτης .Δυστηχός στην ελλάδα αυτό γίνεται και εδώ στην κρήτη εχει εργολάβους βοσκούς αγρότες αλβανούς και πολλούς αλλους που κατασκευάζουν .Τα χάλια θα τα δούμε σε βάθος χρόνου .

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και χρειάζεται ο ιδιοκτήτης γιατί όταν κάνεις επίβλεψη πολλές φορές το σιδερά τον έχει βρει ο ίδιος, αφού δε μιλάμε πάντα για εργολαβικές δουλειές. Όποτε έτσι δεν είσαι εσύ ο κακός της υπόθεσης μιας και από την αρχή κάνεις γνωστές τις απαιτήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Για και απο μένα ,έχω τελιώση τεχνολόγος μηχανικός όμως ασχολούμαι μόνο με την κατασκεύη.Δουλέυω ο ίδιος μαζί με κάπιους βοηθούς.Δηστυχώς για εσάς η κατάσταση είναι απελπιστική είστε στο έλεος του κάθε εργολάβου ο οποίος πήρε φτηνά την δουλεία και την πληρώνεται εσείς αδίκως αλλα έτσι γίνεται.Προσωπίκα ακόμη και αν μπορούσα να υπέγραφα άδεια δεν θα το έκανα .Οι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τι φτιάχνουν οπότε μην ζητάτε ευθύνες σε αυτους αν και απο ότι εχω δεί και απο συναδέλφου σας εκεί που αρχίζει η τσέπη τελειώνει η συνείδηση εάν δεν διωρθωθούν οι τιμές στην οικοδομή εάν δεν κάνεται σεμινάρια στους ανθρώπους που δουλέυουν εκεί μη περημένετε τίποτα ιδίως σήμερα που η οικοδομή έχει γεμίση απο αλλοδαπους.Απλά βρείτε κάπιον που το μυαλό του πέρνει μισή στροφή (η ολόκληρη ειναι να πάει στην NASA) και συνεργάστητε με αυτόν είναι η μόνη λύση.Ευχαρηστω

 

θα συμφωνήσω γενικώς αλλά όχι σε αυτό που έχω τονίσει.

Στο έλεος κανενός εργολάβου δεν είμαι. Απλά κάποιοι μας ταλαιπωρούν πιο πολύ από άλλους. Εγώ "εκπτώσεις" στην δουλειά μου δεν θα κάνω ποτέ λόγω εργολάβου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.