Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια parking σκαφών


Recommended Posts

  • 3 years later...

Μου έτυχε πρόσφατα μια περίπτωση που πελάτης ήθελε να ξεκινήσει δραστηριότητα με parking σκαφών (αμιγής χωρίς επισκευές κλπ). Από την Δνση ανάπτυξης (Χανίων) μου είπαν ότι δεν αδειοδοτείται η συγκεκριμένη δραστηριότητα αλλά χρειάζεται περιβαλλοντικούς όρους. Στο τμήμα περιβάλλοντος μου επιβεβαίωσαν ότι χρειάζεται ΠΠΔ. Είναι στην 12η ομάδα: "Χερσαίες εγκαταστάσεις διαχείμανσης ή/και μικροεπισκευής σκαφών"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 5/3/2020 at 3:25 ΜΜ, gkandirakis said:

Μου έτυχε πρόσφατα μια περίπτωση που πελάτης ήθελε να ξεκινήσει δραστηριότητα με parking σκαφών (αμιγής χωρίς επισκευές κλπ). Από την Δνση ανάπτυξης (Χανίων) μου είπαν ότι δεν αδειοδοτείται η συγκεκριμένη δραστηριότητα αλλά χρειάζεται περιβαλλοντικούς όρους. Στο τμήμα περιβάλλοντος μου επιβεβαίωσαν ότι χρειάζεται ΠΠΔ. Είναι στην 12η ομάδα: "Χερσαίες εγκαταστάσεις διαχείμανσης ή/και μικροεπισκευής σκαφών"

Καλησπέρα σας,

έχετε ολοκληρώσει την εν λόγω διαδικασία? τελικά χρειάστηκε μόνο ΠΠΔ? επειδή έχω μία αντίστοιχη περίπτωσή με εσάς.. όπου πελάτης μου ζητάει να ξεκινήσει δραστηριότητα με parkingk σκαφών (χωρίς επισκευές), σε αδόμητο οικόπεδο εκτός οικ., θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η εμπειρία σας σχετικά με το θέμα...

Στην περίπτωση μου ωστόσο θέλει να τοποθετήσει στέγαστρα για την καλύτερη προστασία των σκαφών.. χωρίς ωστόσο να υπάρχει  κάποιο κτίσμα εντός του γηπέδου, οπότε μετά τις παραπάνω εγκρίσεις, θα χρειαστεί και οικοδομική άδεια για τα στέγαστρα και τις διαμορφώσεις, λογικά..

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία και βοήθεια, εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.