Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιθανοί κίνδυνοι στις επενδύσεις φωτοβολταϊκών


kathighths

Recommended Posts

b@bis μάλλον γι αυτούς που δε προλαβαίνουν το δεκαοκτάμηνο. Για να μη το ξανασκεφτούν.

Άντε και ένα μπουκέτο γι αυτά που είναι σε λειτουργία. Για να τελειώσει και το παρεμπόριο αδειών δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 458
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πάρκα

 

Όσοι έχουν υπογράψει σύμβαση πώλησης δεν τους αφορούν οι νέες διατάξεις.Εκτος αν εξαντλήσουν το 18/36 μηνο.

Ομοίως όσους πρόλαβαν και έκαναν αίτηση για σύναψη σύμβαση πώλησης.

 

Όποιος έχει πάρει όρους σύνδεσης αλλά δεν έκανε αίτηση για σύμβαση πώλησης ακόμα, πηγαίνει στα 0,225 cent.

 

Όποιος δεν έχει πάρει όρους σύνδεσης ακόμα ,αναστέλλεται κάθε περεταίρω ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά οι διαφημίσεις των Φ/Β εταιρειών συνεχίζουν το βιολί τους. Λένε κέρδη από την στέγη σας μέχρι 7000 ευρώ/έτος.

Αν είναι δυνατόν να ζούμε σε τόσο παράλογη πραγματικότητα!

Edited by aiche
Link to comment
Share on other sites

aiche χθες ανακοινωθηκαν τα μετρα....ποτε να αλλαξουν διαφημιστικη καμπανια?

 

Ασε να περασει βδομαδα κι αν ακομα παραπληροφορουν τους κραζουμε μαζι....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

Να κάνω μια ερώτηση γιατι νομίζω οτι κάπου χάθηκα.

Τα φωτοβολταικά στις στέγες εξαιρούνται των νεων μέτρων;

γιατί στην ανακοίνωση δεν διευκρινίζεται πλήρως.

 

 

Ευχαριστώ

Edited by pkoumparelos
Link to comment
Share on other sites

Μια σελίδα πίσω το γράφω...

Στην επίσημη ανακοίνωση στο ΥΠΕΚΑ το λέει καθαρά.

Λίγο googling δε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος ΓΊΑ μένα. Όποιος ψηφίσει μείωση επί του τζίρου και με χρεώσει τόσο μεγάλο δάνειο. Θα το κυνηγώ μέχρι να νομίζω ότι θα εχω ξεχρεώσει. Πρακτικά κ ηθικα. Κ μην τολμήσει να πατήσει στην περιοχή μου, και θα του δώσω να το καταλάβει τώρα ΓΊΑ να μη προλαβει κ ψηφίσει κάτι. Οι συζητήσεις τέρμα. Μας καταστρέφουν κ ακόμη κοιμόμαστε κ συζητάμε και αυτοί ακόμη κάνουν ότι θέλουν ανεμποδιστοι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τα 10αρια οπως τα λετε και εδω. Στην Ελλαδα ζουμε. Οποιος εβαλε 10, τα εβαλε γιατι του ειπε ο γειτονας ο συγγενης ο παπαγαλος. Αλλη σκεψη. Εχεις 3.000 ευρω και βγαινει προσφορα για αμαξαρα με 5000 ευρω. Τα σκας και λες να η ευκαρια. Μετα ανεβαινει η τιμη στα 10.000 ευρω. Υπαρχει περιπτωση να παρει καποιος με 10.000. ευρω? Αφου πριν εκανε 5.000 ευρω. Τεσπα δεν ειμαι καλος και στα λογια. Το προβλημα στα 10αρια ειναι θεμα ψυχολογιας. Ναι συμφερει ακομη σαν επενδυση, ναι 15% ετησια αποδοση και αλλα ωραια. Ναι αλλα εγω ξερω οτι ο γειτονας παιρνει τα διπλα λεφτα με πανω κατω το ιδιο κοστος εγκαταστασης. Και πλεον το καθε ευρω μετρα. Ποιος κανει επενδυση σημερα οταν θα παιρνει λεφτα στα χερια στα 8 χρονια ?

 

Τα bold ειναι η απαντηση απο 5 στους 5 γνωστους μου που ειχαν ψηθει να "πεταξουν ενα 10αρακι".

Link to comment
Share on other sites

Οι τροποποιήσεις βγήκαν σε ΦΕΚ; Ρωτάω γιατί η ισχύ τους είναι μετά την δημοσίευση σε ΦΕΚ,όχι ότι θα αλλάξει κάτι αλλά για κάποιους που είναι στο όριο να υπογράψουν την σύμβαση συμψηφισμού υπάρχει ένα μικρό χρονικό παράθυρο να επωθεληθούν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.