Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

πλέον οι άδειες των καταστημάτων μεταβιβάζονται οπότε χάνονται και αυτές οι περιπτώσεις

 

 

εκτος απο τους εμπορικους δρομους συνηθως ειχαμε αλλαγη χρησης...αλλα παει και αυτο..

 

 

ας το παρουμε αποφαση.....οι δουλειες το 2011 και μετα θαναι κατα 90% της ταξης των 1000 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

των 232+ΦΠΑ μάλλον !!!!!

 

στο μεταξύ με τη μεταβίβαση αδειών λειτουργίας,

και υποπτων δημοτικών αποφάσεων περι αναστολής αδειοδοτήσεων συγκεκριμένων τύπων κατστηματων

πχ στο Ιστορικό Κεντρο, Γκάζι, Ψυρρή κλπ

 

δημιουργείται ένα παιχνίδι υπεραξιών

 

ενω κατσήματα που απέκτησαν αδειες είτε σε άλλες εποχές

είτε με παράτυπους τρόπους να μην ελέγχονται ποτέ

 

δημιουργώντας από αθέμιτο ανταγωνισμό έως κίνδυνο για τη δημόσια υγεία

Link to comment
Share on other sites

Συναφελφοι επιτρέξτε μου να επισυμάνω οτι ο χώρος των επισκευών/ενισχύσεων έχει μια πτώση περίπου 30%. Για το 11 δεν ξέρω αλλα επειδή τα κτίρια δεν γίνονται καλά απο μόνα τους κάτι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι ετσι τα πράγματα αντί να είναι περισσότεροι ελαστικοί με τα χρήματα του ΕΣΠΑ...να τονωθεί λίγο η αγορά ...σε κόβουν γιατί τους λες και την αλήθεια....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δούλευα σε εταιρεία με μπλοκάκι 6 χρόνια και 2 χρόνια πριν ακόμη το πτυχίο. Ο λόγος που έφυγα απο την εταιρεία είναι οτι η εταιρεία ήθελε να παίρνει αποφάσεις και για τα φορολογικά μου. Τώρα ασχολούμαι με τους ΗΧ, ευτυχώς στάθηκα τυχερή αφού έφυγα απο την εταιρεία, ολο κάτι προέκυπτε απο εδώ κι απο εκεί για να βγάζω τα έξοδα. Μετά τους ΗΧ δεν βλέπω φώς...'Ηδη ετοιμάζω εμπορική επιχείρηση.

 

'Αν δεν κάτσει κι αυτο έχω φύγει για Αφρικη :D 'Εχω εισιτήριο ήδη για το καλοκαίρι αλλά ίσως τελικά να μην χρησιμοποιήσω το εισιτήριο της επιστροφής ;)

Είναι όντως μεγάλη η φτώχεια που έχουν και την έχω δεί απο κοντά μιας και έχω επισκεφτεί ήδη 4 αφρικανικές χώρες . Αλλά οι ευκαιρείες είναι περισσότερες για τους μορφωμένους και είσαι στη φύση που είναι και το πλέον συναρπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια ακομα και ο πλεον αισιοδοξος ανθρωπος στον κοσμο να εβλεπε την κατασταση που εχει διαμορφωθει εδω και εναν χρονο αμφιβαλλω πολυ αν θα μπορουσε να αρθρωσει εστω και μια νοτα αισιοδοξιας.

 

Πιστευω πως η Ελλαδα πλεον ειναι σε καθεστως ελευθερης πτωσης και δεν φαινεται διαθεση αλλαγης της κυβερνητικης πολιτικης. Οποιος αντεξει κοινως...

 

Απο την αλλη πρεπει ολοι να παραδεχτουμε πως ο τεχνικος κλαδος δεν δουλευει με βαση το ενστικτο αλλα με βαση τον σχεδιασμο. Δεν ξερω πολλους πολιτες η επιχειρηματιες που να ξυπνανε ενα πρωι και να πηγαινουν στο τεχνικο γραφειο και να δινουν αμεσως μια δουλεια. Αυτο προυποθετει πρωτα απ'ολα προεργασια, ερευνα αγορας, πληροφορηση και πολλα αλλα. Βλεπει κανενας να γινεται σημερα κατι τετοιο?? Μεχρι και περσι θυμαμαι κοσμο να ερχεται στο γραφειο μου να ρωταει, να μαθαινει, εστω ρε συ να πινουν ενα καφε και να παιρνουν μια προσφορα η απλα να συζητουν μια σκεψη, εστω και αν δεν τελεσφορουσε η συμφωνια. Πλεον αυτο εχει δεν υπαρχει καν. Κανενας δεν εχει σκοπο να κανει κατι, οι επενδυσεις εχουν σταματησει και σιγα σιγα ο κλαδος οδηγειται στον αφανισμο...

Link to comment
Share on other sites

2 οικοδομές σε εξέλιξη (όλα πουλημένα και προπληρωμένα)

6 μεγάλες άδειες

πάνω απο 100 Η/Υ

Όλα προπληρωμένα

 

εε λέμε και καμιά @@ να περάσει η ώρα.....

 

χάλια παιδιά η κατάσταση και χωρίς προοπτική...

Είμαι πλέον ευχαριστημένος με το να βγάζω τα έξοδα.

Δυστυχώς αναγκάστηκα να σταματήσω κοπέλα από γραφείο...

Ένα δημόσιο εργάκι έχω αλλά με άγχος αν θα πληρωθώ με το νέο έτος λόγω Καλλικράτη...(ή καλύτερα πότε θα πληρωθώ).

Τέλος πάντων υγεία να έχουμε συμπεριλαμβανομένης και της ψυχικής...

Link to comment
Share on other sites

Από δουλειά δέν κινείται τίποτα πιά καί τά έτοιμα τελειώνουν,

δέν μένει ούτε τό χαρτζηλίκι γιά τό γήπεδο.

Τό τελευταίο χαρτί τόπαιξα καί δεν έπιασε.

Από το νέο έτος μάλλον κοιτάω γιά σουδαραβίες, τσετσενίες, βαγδάτες

καί αλλους εξωτικούς παραδείσους των έξι αστέρων.

 

Ολο καί κάτι θά κάτσει πρός εκεί.

 

Οί βουλευτές είναι κλειστό επάγγελμα?

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να μπει ψηφοφορια...

 

με τι δουλειες ασχολουμαστε τελευταια...

 

 

1. νεες αδειες ανεγερσης

2. προσθηκες

3.αυτοψιες για τεχνικα προβληματα

4.μικρες ανακαινισεις

5.αποτυπωσεις

6. Ν 3843/10

7.κατι αλλο

 

 

αναρωτιεμαι αν το 6 θα παρει ανω του 95%

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.