Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδεια για στέγαστρο


Recommended Posts

Σε οικόπεδο στο οποίο έχει εξαντληθεί η δόμηση αλλά υπάρχει περιθώριο στην κάλυψη μπορεί να κατασκευαστεί΄μεταλλικό στέγαστρο γκαράζ?Αν ναι χρειάζεται αναθεώρηση άδειας ή απλά μια μικρής κλίμακας ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 159
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, εφόσον είναι ανοιχτό στέγαστρο. Θέλει κανονική άδεια.

 

Επειδή δεν έχω ξαναασχοληθεί με κάτι αντίστοιχο, δηλαδη τι θα πρέπεο να υποβάλλω?Υποθέτω αρχιτεκτονικό σχέδιο του στεγάστρου, νέο διάγραμμα κάλυψης κ στατικά(ή μια τεχνική εκθεση)?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για να κατασκευαστεί στέγαστρο σε μπαλκόνι (εσοχή) 1ου ορόφου μονοκατοικίας χριάζεται άδεια από την πολεοδομία;

Link to comment
Share on other sites

Με μικρής κλίμακας μόνο pergola μπορείς να κατασκευάσεις. Το τι γίνεται με τα ΦΒ στις pergola έχει συζητηθεί αλλού.

 

Ο χώρος όπως τον περιγράφεις μοιάζει με Η/Χ και σίγουρα θέλει οικοδομική άδεια μια τέτοια κατασκευή, αλλά από όσο ξέρω προσθήκη μόνο Η/Χ δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτεσαι με τις 14 & 17 εργασίες της μικρής κλίμακας? Δεν είμαι σίγουρη.Ας πουν άλλοι συνάδελφοι που έχουν ασχοληθεί με τετοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.