Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΥΔΑΠ - Οφειλές από δικαίωμα (ή τέλος) σύνδεσης


Directionless

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Προ ημερών, μου ήρθε ένα χαρτί με οφειλή από την ΕΥΔΑΠ "για δικαίωμα ή τέλος σύνδεσης". Το συγκεκριμένο έντυπο, δεν λέει και πολλά. Κάτι Νόμους προφασίζεται, κάτι ΠΔ και με τα πολλά στο τέλος λέει :

 

Δικαίωμα σύνδεσης : 374,65

ΦΠΑ 23% : 86,16

ΣΥΝΟΛΟ 460,81

 

 

Υπάρχει κανένας συνάδελφος που να έχει λάβει αντίστοιχο χαρτί ;

 

 

Υ.Γ. Κέντρο μένω, το ακίνητο (ισόγειο γραφείο) το αγόρασα πριν 6 χρόνια και η πολυκατοικία είναι του 1980. Ο δε χώρος είναι 44,0m2, γι' αυτό και το ποσό μου φαίνεται λίγο εξωφρενικό !

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει κάποια κατασκευή , που η σύνδεση με την αποχέτευση να είναι στο όνομα σου ?

Πολλές φορές οι συνδέσεις με την αποχέτευση δεν βγάζουν τελικούς λογαριασμούς και όταν τελειώνει η εργολαβία , γίνεται τελική αποτίμηση και στέλνουν συμπληρωματικούς λογαριασμούς στους ήδη συνδεδεμένους .

 

Εχεις κάποια ιδιοκτησία σε περιοχή όπως τα Βριλήσσια , που το νερό είναι δημοτικό και πληρώνουν δικαιώματα στην ΕΥΔΑΠ μιά φορά το χρόνο ?

 

Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να αφορά το γραφείο σου , μπορεί να αφορά δουλειά που η αίτηση έχει γίνει από σένα και οι σημερινοί χρήστες δεν έχουν αλλάξει το όνομα .

 

Ελπίζω να βοήθησα .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι, αυτό είναι σίγουρο, στο ακίνητό μου αφορά (το γράφει πάνω πάνω - ξέχασα να το διευκρινήσω στο προηγούμενο ποστ). Το θέμα είναι τι είναι αυτή η ιστορία, γιατί έργα της ΕΥΔΑΠ δεν θυμάμαι τα τελευταία 5-6 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.