Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τι είναι σταυλαποθήκη;


M@ROUD@S

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά τα θέματα αυτά δεν αναφέρουν κάτι για το προβλημά μου. Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το τι είναι σταυλαποθήκη. Δηλαδή είναι αποθήκη για σταύλο ή είναι αποθήκη και σταύλος μαζί; Ή μήπως και τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το αρθρ.3 παρ.1Κ του κτιριοδομικου κανονισμου (αποφ.3046/89) στην κατηγορια ''αποθηκευση'' ανηκουν μεταξυ αλλων και:

- οι γεωργικες αποθηκες

- οι σταβλοι, τα βουστασια, τα χοιροστασια, τα ορνιθοτροφεια

 

Αποθηκες ειναι οι αποθηκευτικοι χωροι, στεγασμενοι ή μη (αρθρ2 παρ1 Ν3325/05)

Link to comment
Share on other sites

Στο θαλάσσιο πάρκο Ζακύνθου, σε ορισμένες ζώνες επιτρέπονται η ανέγερση σταυλαποθήκων μέχρι 50 τ.μ. Εγώ έχω ένα στάβλο και θέλω να δώ αν μπορώ να τον φταίξω μεγαλύτερο των 50 τ.μ. Στο φορέα δεν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος επειδή περιμένουν και αυτοί διευκρίνηση περί του τι ορίζεται ως σταυλαποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ. Την έχω την τροποποίηση και το πρόβλημά μου είναι στην Ενότητα Δ παράγραφος γ. Δεν αναφέρει κάτι για στάβλους συγκεκριμένα. Επίσης ο νομοθέτης ότι δεν αναφέρει το απαγορεύει. Αλλά για τη συγκεκριμένη ζώνη αναφέρει ότι επιτρέπεται η κτηνοτροφία.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι σταβλαποθηκη κ σταβλος ειναι το ιδιο. Πιστευω οτι ειναι ο στεγασμενος σταβλος (σε αντιθεση με τον υπαιθριο-μαντρι) ο οποιος εχει και αποθηκευση τροφης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.