Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διαδικασία νομιμοποίησης ημιυπαιθρίων


maximos75

Recommended Posts

Επειδή ενδέχεται για πρώτη φορά να ασχοληθώ με νομιμοποίηση ημιυπαιθρίου χώρου μπορεί κάποιος ή κάποια συνάδελφος να με ενημερώσει λίγο για τη διαδιακασία που πρέπει να ακολουθήσω ? (έντυπα αιτήσεων, σχέδια κτλ..?). Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

καταρχήν αυτά που χρειάζεσαι είναι το τοπογραφικό την άδεια και την κάτοψη του σπιτιού.

Μπορώ να σου στείλω αν θέλεις με ενα email τα δικαιολογητικά που χρειαζονται για την υποβολή του φακέλου καθώς και το αντίστοιχο ΦΕΚ ή ακόμα και ένα αντίγραφο απο ημιυπαιθριο που έχω ήδη καταθέσει αν θεωρείς οτι μπορει να σου φανει χρήσιμο. Εγω τους φακέλους που κατέθεσα μέχρι σήμερα τους επεξεργάστηκα με πρόγραμμα κ ήταν πολύ απλή διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Θα με διευκόλυνε πολύ αγαπητέ συνάδελφε. Αντίγραφο αδείας εννοείς το στέλεχος προφανώς. Θέλω και αύριο να ανοίξω λογαριασμό μηχανικού στην ΕΤΕ διότι δούλευα σε τεχ. γραφείο ή σε συνεργασία με εταιρείες όλα αυτά τα χρόνια και δεν τον χρειάστηκα ποτέ οπότε δεν ξέρω τι συμβαίνει ακριβώς με το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ. Το mail μου στο στέλνω private.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδέχεται για πρώτη φορά να ασχοληθώ με νομιμοποίηση ημιυπαιθρίου χώρου μπορεί κάποιος ή κάποια συνάδελφος να με ενημερώσει λίγο για τη διαδιακασία που πρέπει να ακολουθήσω ? (έντυπα αιτήσεων, σχέδια κτλ..?). Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=19349

και να λέγαμε οτι εισαι νεος κατι γινοτανε

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.