Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νόμος 3904/2010 τροπολογία Ν3843/2010 παράταση ως 28-2-2011


ssouanis

Recommended Posts

Για αυτό και πάμε με μία πρόχειρη εκτύπωση του ΦΕΚ που μας απασχολεί.

 

Έτσι τους έβαλα σήμερα να διορθώσουν πάραυτα ένα πρόστιμο (από 6 δόσεις σε 10) που παρέλαβα από τη Νομαρχία Κοζάνης. Τους άφησα και το αντίτυπο να το...αποστηθίσουν.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Πιάστε και την παράταση: ΦΕΚ Α' 218 (Κεφάλαιο ΣΤ'- Άλλες διατάξεις, άρθρ.35).

 

Εντυπωσιακό! Και να φανταστείς πως το έψαχνα χθες το πρωί σε συζήτηση που είχα με υπάλληλο της πολεοδομίας και δε μπορούσα να το εντοπίσω πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

ξέρετε πότε τους έρχονται οι εγκύκλιοι?

Από ποτέ μέχρι και εβδομάδες μετά!

Όποιος μπορεί και όσο μπορεί αναζητά στο site

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα και σήμερα στην πολεοδομία της Λαμίας δεν γνώριζαν κάτι σχετικο.....

Στις άλλες πολεοδομίες τι γίνεται;

 

Είναι αδιάφορο το αν και τι γνωρίζουν. Να τυπώσεις το ΦΕΚ και να το έχεις μαζί σου. Έκλεισε το ζήτημα. Υπάρχει παράταση και παραλαμβάνουν φακέλους μέχρι 28/2/2011.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες σε οικοδομη που χτιζεται τωρα αλλα η αδεια που εχει βγει 4/08 και στον τελευταιο οροφο που ειναι ακομα στα μπετα μπορω να καξνω τακτοποιηση μεχρι τελη φλεβαρη και να νομιμοποιησω καποιους απο τους ημιυπαιθριους που εχει?

Link to comment
Share on other sites

To παραδειγμα σου ειναι η αποδειξη της ξεφτιλας του 3843....

Τζαμπα οι υπολογισμοι στο διαγραμμα καλυψης....

Για να απαντησω και στο ερωτημα σου, εννοειται οτι μπορεις....και ναι...ειναι σαν να κοροιδευομαστε με τους υπαλληλους - ελεγκτες της πολεοδομιας....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομως μια αναθεωρηση μετα τον ιουλιο και μου ειπε ο μηχανικος για αυτο ακριβως το λογο δεν γινετε τακτοποιηση. ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πριν λίγο γύρισα από την πολεοδομία Πειραιά (στη Νομαρχία) όπου και είχα πάει να καταθέσω έναν φάκελο για ρύθμιση ημιυπαίθριου χώρου. Εκεί μου εξήγησε η θυρωρός ότι λόγω φόρτου εργασίας δε δέχονται νέους φακέλους από 29/12 έως και 31/12...οκ λέω κι εγώ θα έρθω τη Δευτέρα, και μου λέει "όχι από Δευτέρα παύει να υπάρχει η Νομαρχία και δε δέχονται φακέλους"!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.