Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Yπολογιστής τσέπης για χαράξεις


ThanosB

Recommended Posts

Παρακαλώ προτείνετε μου έναν υπολογιστή τσέπης μικρών διαστάσεων και εύκολο στην πληκτρολόγηση. Βασική προυπόθεση να προγραμματίζεται (χρήση σε χαράξεις -απόσταση σημείου απο ευθεία κτλ)

 

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

όχι ακριβώς.... το λογισμικό του οργάνου δεν μπορεί να με βοηθήσει γιατι πολύ απλά απαιτείται να "χτυπήσω" 2 ορατά σημεία της ευθείας.... δεν μπορώ απλά να εισάγω τις συντεταγμένες 2 απρόσιτων σημείων της ευθείας. Έχεις κάποια πρόταση?

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

πήρα από καρφού ένα netbook μάρκας lenovo 200 ευρώ , για τον γιό μου και διαπίστωσα ότι μπορώ να έχω σχεδόν ένα κανονικό υπολογιστή με τα περισσότερα προγράμματα πάνω του και από τότε τον χρησιμοποιώ για εργασίες πεδίου και για εργασία υπολογισμών εκτός γραφείου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ThanosB,

Έχω το ALGEBRA FX 2.0 PLUS της Casio. Ανήκει στα graphic calculators της Casio και είναι προγραμματιζόμενο. Το είχα αγοράσει κάπου στα 65 ευρώ (από εξωτερικό). Μπορείς να το δεις εδώ: http://www.casio-europe.com/euro/sc/graphic/fx20plus/specifications/

Η αλήθεια είναι οτι δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε πραγματική δουλειά, γιατί απλά δεν έχει χρειαστεί, αλλά φαίνεται αρκετά φιλικό στο χρήστη. Βέβαια το να μάθεις να γράφεις προγράμματα στη "γλώσσα" του είναι ένα θέμα...

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.