Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

Μπηκα στο φορουμ για να κανω μια προσπαθεια να σταματησω τη λασπολογια απο μερους σου κ απο μερους των ομοιων σου! βαγγελη, παραδεξου επιτελους την πατατα με τον καθηγητη να κοιμηθει κι εκεινη η καημενη ησυχη. Εγω σαν αντρας ποτε δε θα βγαινα να λασπολογω κ να συκοφαντω, ακομα κ αν ειχα ατρανταχτες αποδειξεισ. ποτε δε θα λαικιζα... δε σε παρεξηγω ομως, η κατινια ειναι στη φυση της γυναικας.... ;)

 

Παρατήρηση: Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Προσπαθήστε να είστε πιο κόσμιοι και προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπηκα στο φορουμ για να κανω μια προσπαθεια να σταματησω τη λασπολογια απο μερους σου κ απο μερους των ομοιων σου! βαγγελη, παραδεξου επιτελους την πατατα με τον καθηγητη να κοιμηθει κι εκεινη η καημενη ησυχη. Εγω σαν αντρας ποτε δε θα βγαινα να λασπολογω κ να συκοφαντω, ακομα κ αν ειχα ατρανταχτες αποδειξεισ. ποτε δε θα λαικιζα... δε σε παρεξηγω ομως, η κατινια ειναι στη φυση της γυναικας.... ;)

 

Δε έχω λόγια για την ποιότητα των αποφοίτων ΜΠΔ...

Link to comment
Share on other sites

Τα αισθηματα ειναι αμοιβαια spgirl. Τελος παντων, η ζωη στα χανια ειναι γαματη απο απριλη εως οκτωβρη. τους χειμερινους μηνες τρως μια ψιλοφρικη, ιδιαιτερα στο πρωτο ετος αλλα και το χειμωνα αν ψαχτεις καλα εχει πραγματα να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Off topic

 

Dimmi δεν με νοιαζει τι ξερεις ποσο καλος εισαι το θεμα ειναι οτι

εισαι 24 χρονων, ποσο εισαι και δεν ξερεις να μιλας με σεβασμο

απεναντι στον συνομιλητη σου ολο ειρωνευσαι και προσβαλεις.

Τα σεξιστικα σχολια ιδιαιτερα ηταν στο κερασακι στην τουρτα.

Δεν προκειται να γινεις σωστος επιστημων και δη μηχανικος οταν

μιλας σε μια συναδελφο σου με στυλακι 14χρονου.

 

On Topic

 

Εχω κανει αρκετη ερευνα μονος μου, για τον φιλο που μολις

εδωσε πανελληνιες.

 

Αν εχεις μεγαλο βαθμο προτιμησε ΜΜ Πατρας, ΕΜΠ, ΑΠΘ.

Αποψη μου ειναι οτι αν περνας ΜΜ Βολο η Κοζανη καλυτερα

πηγαινε στους ΜΠΔ Κρητης, ιδιαιτερα αν εχεις κατα νου να

ασχοληθεις με ρομποτικη, κατεργασιες σχεδιασμου και διαμορφωσης.

 

Γενικα επιστημονικα εχω δει οτι οι ΜΠΔ Κρητης ειναι πολυ ανταγωνιστικοι

αλλα επειδη εχω δει ενα πολυ ασχημο στυλακι εδω μεσα για ρωτα για

το κλιμα εκει μεσα καποιους σχετικα αντικειμενικους γιατι ειναι βασικο

να εχεις συμφοιτητες σωστους να μπορεις να συνεννοηθεις.

Link to comment
Share on other sites

MscEng, χαιρομαι που στο τελος εισαι αντικειμενικος κ επιτελους, ακουγεται και κατι καλο για εμας! τωρα την επιθεση σου δε μπορω να την καταλαβω απ' τη στιγμη που εγω ουδεποτε σου απηυθυνα το λογο σε οξυ τονο. κ που τα ειδες τα σεξιστικα σχολια προς την spgirl? χαμηλωσε λιγο τον τονο. κ οταν απαιτεις σεβασμο πρεπει να σεβεσαι. αν οχι για το ατομο μου, τουλαχιστον για τη σχολη δεν ειδα κανενα σεβασμο. εκανες τωρα στο τελος καποια βηματα κ μπραβο σου. μην το χαλασ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν κοπέλα δηλώνω συμπαράσταση στην spgirl.

Επίσης η σχολή των ΜΠΔ είναι καλή αλλά καλό είναι να μάθουν όσοι θέλουν να περάσουν εκεί ότι η σχολή δεν έχει σχέση με ηλεκτρολογία και μηχανολογία.

Link to comment
Share on other sites

Οπως καθε μηχανολογος, ετσι κ οι ΜΠΔ εχουν σχεση με τη μηχανολογια αλλα με την ηλεκτρολογια λιγο λιγοτερο σε σχεση με τη μηχανολογια αφου μετα τη διασπαση των μηχανολογων&ηλεκτρολογων μηχανικων, ο καταρτισμενος κλαδος της ηλεκτρολογιας, ασχετως της ιστοριας των δικαιωματων,ανηκει στους ηλεκτρολογους....

Link to comment
Share on other sites

@Dimmi

 

Τα σεξιστικα σχολια ηταν ανωριμα και δεν βλεπω σε τι βοηθουν.

Αν θελεις να αναδειξεις την αξια της σχολης σου μπορεις να

μιλησεις για πολλα οπως για τον αξιολογο εξοπλισμο που εχουν

πολλα εργαστηρια της η τις διεθνεις διακρισεις και οχι να επιτιθεσαι

στη συναδελφο. Αλλα ας τα ξεπερασουμε αυτα.

 

Ανεξαρτητα με τα ΕΔ η σχολη ουδεμια σχεση εχει με ηλετρολογικα.

Εχει ενδιαφεροντες τομεις με καλα εργαστηρια πανω στον σχεδιασμο με Η\Υ

και μοντελοποιηση, ρομποτικη, κατεργασιες διαμορφωσης-κατασκευης κα.

Εχω μια μεγαλη ενσταση ομως οτι ενα τμημα που ασχολειται με την

παραγωγη και την διοικηση βιομηχανιων δεν εχει τομεα υλικων,

δεν υπαρχει κανενα τμημα πολυτεχνειου χωρις εναν τομεα υλικων

του κλαδου.

 

Σε σχεση με οσα εχω διαβασει και ακουσει για μενα κορυφη ειναι

οι ΜΜ και Αεροναυπηγοι Πατρας, μετα οι ΜΜ του ΕΜΠ, επειτα

οι ΜΜ του ΑΠΘ και μετα θα ελεγα οι ΜΠΔ της Κρητης. Δεν εχω ακουσει

τπτ γι`αυτους της Ξανθης.

Link to comment
Share on other sites

βρε αγορι μου, επιμενω. που ειδες σεξιστικα σχολια στην spgirl στην παρουσα συζητηση? δεν εχω αναγκη να ανταλλαγης σεξιστικων υπονοουμενων με το εν λογω ατομο, πιστεψε με. μ αρεσει που αρχιζεις και γινεσαι λιγο πιο αντικειμενικος και επιτελους αντιλαμβανομαι πως ξεκολλαει λιγο το πραγμα. η αληθεια ειναι οτι την κατασκευη την εχουν λιγο πιο παραγκωνισμενη σε σχεση με την ενεργεια κ τη βιομηχανικη διοιηκηση οι ΜΠΔ. ωστοσο, η γνωσεις που ελαβα σε επιπεδο θεωριας και κυριως εργαστηριων σε στατικη, αντοχη υλικων, επιστημη υλικων, μηχανουργικες κατεργασιες Ι & ΙΙ, ταλαντωσεις και ελεγχο κατασκευων, κατασκευαστικες τεχνολογιες και υπολογιστικη μηχανικη, θεωρω οτι δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τις αντιστοιχες των υπολοιπων μηχανολογων που ανεφερες. Τελος, αν θεωρεις οτι οι ΜΠΔ δεν εχουν καμια σχεση με ηλεκτρολογια, συνεπαγεται οτι παιρνει η μπαλα και τους υπολοιπους μηχανολογους που ανεφερες, δεδομενου οτι κι εκεινοι κανουν τα ιδια μαθηματα σχετικα με ηλεκτρολογια-ηλεκτρονικη που κανουμε κι εμεις!!! και ξερεις πολυ καλα οτι προσπαθησα να τα αναδειξω ολα αυτα που ειπες κ με στοιχεια. αλλα τη λασπη δεν την ανεχομαι. αν αυτο ειναι εγκλημα, ζητω συγνωμη...

Link to comment
Share on other sites

"η κατινια ειναι στη φυση της γυναικας...."

 

Για να μην το συνεχιζω απλα για το τυπικο τη υποθεσεως αυτο

συνιστα σεξιστικο αν οχι ρατσιστικο σχολιο...

 

Κατα τα λοιπα ναι το ΠΣ μοιαζει σε ενα 70%-80% με τους ΜΜ.

Αλλα εδω που τα λεμε θα δεις διαφορες στα ΠΣ στους ΜΜ

απο τμημα σε τμημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.