Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

engineer_thess, Βαγγέλη, μη μου αγχώνεστε, εγώ θα παώ φυλακή, κανείς άλλος...

 

Βαγγέλη, εσύ ο ίδιος είπες ότι δήλωνες σχολές στο Μηχανογραφικό βάσει των ΕΔ... Αν σε ένοιαζαν οι υποδομές, δε θα δήλωνες ποτέ μα ποτέ Κοζάνη... Και όμως την είχες πριν από τους ΜΠΔ... Είχες πει ότι πριν δηλώσεις σχολές, είχες ψάξει ολλονών τα ΠΣ, είχες μιλήσει με διάφορους κτλ Εκεί που έψαχνες ΠΣ, δε ρώτησες για υποδομές?

 

Τελικά άσχετο αλλά τόσο χάλια είναι στη Κοζάνη?

 

SeNNinhA, τόσο μα τόσο καιρό τα ίδια λεώ... Που ήσουν τότε βρε χρυσέ μου άνθρωπε να μη τρώω μόνο εγώ το βρισίδι? Χαχααχαχαχαχαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ, ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΠΆΡΚΕΙΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ.
Και εγώ είμαι ο Δον Κιχώτης...
Link to comment
Share on other sites

engineer_thess,

Τελικά άσχετο αλλά τόσο χάλια είναι στη Κοζάνη?

 

SeNNinhA, τόσο μα τόσο καιρό τα ίδια λεώ... Που ήσουν τότε βρε χρυσέ μου άνθρωπε να μη τρώω μόνο εγώ το βρισίδι? Χαχααχαχαχαχαχαχαχα...

 

Τώρα το τρώω εγώ....

 

P.S. Η Κοζανη είναι πραγματικά ΧΑΛΙΑ. Σαν πόλη μιλάω. ΑΡΚΟΥΔΟΤΟΠΟΣ που λέει κι ένας φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Καστοριά - Κοζανη

 

Χμμμ... Σαν να λέμε ... Καγιά - Βασιλειαδου ....

 

Τουλάχιστον πήγες σε ακόμη καλύτερη πόλη (Χανιά). Εάν χρειαστείς πολιτικό μηχανικό εκει πες μου να σου συστήσω αστέρι (ειδικά για κατασκευη και οργάνωση). Θα είσαι και στους ενεργειακους επιθεωρητες;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ως "Τμήμα Μηχανικών Διαχείρισης Ενεργειακών Πόρων".

 

από πολιότερο post μου

Έχει δίκιο ο Pappos.

Το είχα γράψει και παλιότερα αφού θέλετε να είστε Μηχανολόγοι Μηχανικοί (γιατί ο τίτλος είναι Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης είτε το θέλουμε, είτε όχι -για αυτό συμφωνώ με τον Pappos-) γιατί το τμήμα δεν ιδρύθηκε από την πρώτη μέρα με αυτόν τον τίτλο και με το ανάλογο πρόγραμμα σπουδών;

Και ως λύση προτείνεται η καταφυγή στο γνωστό και πετυχημένο τρικ.

Ποιο τρικ;

Προτείνουμε ένα τμήμα με τίτλο που δεν υπάρχει ανάλογος σε άλλο πανεπιστήμιο, το Υπ. Παιδείας συμφωνεί με την ίδρυση του τμήματος και όταν βγουν οι πρώτοι απόφοιτοι γίνεται μια μετονομασία του τμήματος για να εναρμονιστούμε με τις ειδικότητες των ΕΔ του 1934, έτσι ώστε να μην συναντούν δυσκολίες στην απόκτηση ΕΔ, να συμμετέχουν χωρίς δυσκολίες σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ κλπ.

Το παραπάνω ισχύει και για άλλα τμήματα με πρωτότυπους τίτλους.

Link to comment
Share on other sites

Καστοριά - Κοζανη

 

Χμμμ... Σαν να λέμε ... Καγιά - Βασιλειαδου ....

 

Τουλάχιστον πήγες σε ακόμη καλύτερη πόλη (Χανιά). Εάν χρειαστείς πολιτικό μηχανικό εκει πες μου να σου συστήσω αστέρι (ειδικά για κατασκευη και οργάνωση). Θα είσαι και στους ενεργειακους επιθεωρητες;

 

Ε ναι δε στο συζητώ, Καστοριά for ever...

 

Στους ενεργειακούς επιθεωρητές δεν είμαι γιατί είμαι μηχανικός 3ετίας και δε έχω εμπειρία σε κτιριακές εγκαταστάσεις ώστε να έχω τα προσόντα βάσει το Π.Δ., εκτός από 3 μήνες που δούλευα σε τέτοια...

 

@engineer_thess

 

Συμφωνούμε τόσο πολύ που ανησυχώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.