Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

'Εχασα το πρωτότυπο της Οικοδομικής Άδειας πελάτη


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι νόμος του Μέρφυ αλλά τον διατυπώνω εγώ:

 

"Οι πιθανότητες να χάσεις πρωτότυπο φύλλο οικοδομικής άδειας αυξάνουν ανάλογα με το πόσες φορές σου έχει επισημάνει την προσοχή σου ο πελάτης" :)

(Ο συνάδελφος έχει τον πόνο του κι εμείς παίζουμε...) :)

Link to comment
Share on other sites

...νομιζω οτι το λεει κι ο τριτος Νομος του Μερφυ αυτο...

 

αν και off-topic, η πλήρης έκφραση του Νόμου:

 

"μεταξύ δυο ενδεχομένων θα συμβεί πάντα το πλέον δυσμενές. Αν πάραυτα συμβεί το άλλο, τότε αργότερα θα αποδειχθεί ότι ήταν προτιμότερο να είχε συμβεί το (αρχικά) δυσμενέστερο"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χαλάει ώρες ώρες σε αυτό το φόρουμ είναι ότι μερικοί ψάχνουμε αφορμή να "κράξουμε" τους συναδέλφους για λάθη..λες και όλοι μας λίγο πολύ δεν την έχουμε πατήσει κατά καιρούς..!

Παρακαλώ κρατήστε ένα επίπεδο αλληλοσεβασμού.Είμαστε μορφωμένοι άνθρωποι..συνεπώς θέλω να πιστεύω και καλλιεργημένοι.

 

Φίλε μου κι εγώ έχω χάσει το πρωτότυπο της ΟΑ του δικού μου σπιτιού σε μετακόμιση..

Κάνε αίτηση για γνήσιο αντίγραφο από την πολεοδομία και δεν θα έχεις ποτέ κανένα πρόβλημα με ένα γνήσιο αντίγραφο και μια βεβαίωση απώλειας από την αρμόδια πολεοδομία. ;)

 

Λάθη είμαστε κι ανθρώπους κάνουμε δυστυχώς..παρόλο που "ο πελάτης θα έχει πάντα δίκιο"...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.