Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τιμές αγοράς σκυροδέματος και οπλισμού


 
ιταλος

Recommended Posts

γεια σας παιδια ,μηπως μπορει να μου πει ποσο παει η αγορα σκυροδεματος ανα m3 και ποσο ο οπλισμος ανα kg ?? και ποσο η τοποθετηση???

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ιταλέ επειδή τυχαίνει να έχω μονάδα επεξεργασίας οικοδομικού χάλυβα (Σιδηροοικοδομική), μπορώ να σου δώσω προσφορά, αν θέλεις. Στείλε π.μ. να σου πω που είμαι ακριβώς γιατί η τιμή εξαρτάται από διάφορους παράγοντες. Άσε που αυτή την εβδομάδα ανεβαίνει ακόμη 30 ευρώ/τόνο.

Σχετικά με το σκυρόδεμα επειδή έχω από τον Μάρτιο να σκυροδετήσω δεν ξέρω ακριβώς, πάντως μπορώ να μάθω αν θέλεις για να σε βοηθήσω από δύο τρεις μονάδες παραγωγής σκυροδέματος εδώ στη Λάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα:

beton ~52Ε/μ3 + 5Ε αντλία.....

 

Στη Λάρισα έχει 60Ε/μ3 τώρα. Την άνοιξη είχε 58Ε και πριν 1,5 χρόνο όταν είχε σπάσει τη συμφωνία ένας είχε 46Ε , για τον οποίο όμως δεν έχω ακούσει καλά λόγια για την ποιότητα.

Στην Λάρισα έχουν συνενοηθεί οι εταιρείες σκυροδέματος και έχουν την ίδια τιμή όλοι !!!

Δυστυχώς στο σκυρόδεμα είμαστε πιο ακριβοί και από την Αθήνα.

Ιταλέ , ρώτα το Δρόσο και για την περίπτωση ιστού , πόσο μπορείς να γλιτώσεις. Το μόνο κακό είναι τα συνεργεία δεν έχουν εξοικειωθεί με τη χρήση του.

Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά ο Δρόσος μάλλον θα το έχει δει και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Στην Λάρισα έχουν συνενοηθεί οι εταιρείες σκυροδέματος και έχουν την ίδια τιμή όλοι !!!

Οι νόμοι περί τράστ ουδέποτε τηρήθηκαν σε αυτή την χώρα .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,μηπως μπορει να μου πει ποσο παει η αγορα σκυροδεματος ανα m3 και ποσο ο οπλισμος ανα kg ?? και ποσο η τοποθετηση???

 

φιλε καλημερα απο την χιονισμενη ημαθια .

 

ΤΙΜΗ ΜΑΝΤΡΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

SIDENOR . Φ8 -Φ25 = 0,59 ΜΕΤΡΟΙΤΙΣ + Φ Π Α

SIDENOR . μανδυες = 0, 69 ΜΕΤΡΟΙΤΙΣ +Φ Π Α

 

ΤΙΜΗ ΜΑΝΔΡΑΣ ΑΠΟ ΗΜΑΘΙΑ

 

ΣΙΔΕΝΟΡ. Φ8-Φ25 + ΜΑΝΔΥΕΣ + Φ Π Α = 0,79

 

ΤΙΜΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ. ΚΟΠΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

απο 0,10 - 0,13 σε οικοδομη + 1,5 ενσημο

 

ΤΙΜΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

0,85 ανα τονο + 0,9 ενσημα ανα τονο

ΥΓ . Για σκυροδεμα δεν ξερω ......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις...:P

 

φιλε spy1551 μιλησα με δροσσο και μου διευκρινησε καποια πραγματα για τον ιστο και την οικονομια που μπορεις να κανεις... !

Link to comment
Share on other sites

Ιταλέ , στο σκυρόδεμα δε θα δεις διαφορές στην τιμή στη Λάρισα , οπότε δώσε έμφαση στην ποιότητα.

Λίγο-πολύ είναι γνωστό τι κάνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.