Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λάθος στην δήλωση μηχανικού


@ggelos

Recommended Posts

Άγγελε μπορείς να μου πεις που βρίσκεις τη ψυχραιμία; Ή πλακα μας κάνεις ή κάτι πίνεις (και δεν δίνεις), διαβάζοντας μόνο το πρώτο σου post μου κόπηκαν τα γόνατα. Ο συνάδελφος zavi δε, με αποτελείωσε. Ευτυχώς για εμένα δεν είμαι στη θέση σου. Είσαι ακόμα online και δεν τρέχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηρα και τον πελατη τηλ..και του ειπα να μου το φερει να το διωρθωσω..αυτη την στιγμη νομιζω δεν μπορω να κανω κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το θρεντ πρέπει να είναι fake.Εϊμαι 99% σίγουρος πλέον.

 

@kostassid , AlexisPap: :lol::lol:

 

Ο τύπος μπορεί το βράδυ του να το πέρασε σνιφάροντας βερνίκι, κ το πρώτο φόρουμ με την αυγή που του έκανε κλικ να ήταν το michanikos!!!!:lol:

 

@γγελος: Καλά κάνεις φίλε, μια ζωή την έχουμε, πρέπει να τη γλεντήσουμε!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι ρε φίλε, να 'σαι καλά.Αν σοβαρολογείς για το θέμα, τότε κάνε όπως σε φωτίσει ο φύλακας-άγγελός σου, αν δεν σοβαρολογείς, τότε είσαι θεός που μας έφτιαξες τη μέρα!!!!(αν κ μας τρόμαξες λίγο να σου πώ την αλήθεια)!:lol:

 

Πρέπει να σου διευκρινήσω για την ιστορία, ότι σε πήραμε στο χαβαλέ λόγω της απάθειάς σου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά θα συμφωνήσω τόσο πολύ με τον zavi!!!

Το πιο σοβαρό ίσως λάθος που μπορεί να συμβεί αποκαλείται "τυπογραφικό λάθος"...

 

Δηλαδή, κάποιος που ήθελε να χτίσει για παράδειγμα ΣΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΕ (εσένα και την ευθύνη της υπογραφής σου) και πέταξε τα ωραία του λεφτουδάκια για να πάρει ένα οικόπεδο το οποίο τελικά δεν είναι άρτιο...

 

Αν δεν είναι φάρσα και το αντιμετωπίζεις με αυτόν τον τρόπο τότε ειλικρινά σου αξίζει μια μήνυση...

 

Φίλε καλά ξεμπερδέματα (και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτήν την υπόθεση αλλά βλέπω ότι θα "δημιουργήσεις" πολλές τέτοιες αν δεν αντιληφθείς το βάρος της ευθύνης της υπογραφής σου)

 

ΥΓ Fake μηνυμα για να γίνει αντιληπτό το μέγεθος του λάθους:

"Παιδιά έκανα ένα τυπογραφικό λάθος σε μια στατική μελέτη: Στο κεντρικό υποστύλωμα της 7όροφης πολυκατοικίας που μελέτησα αντί για "40Φ25" όπως έπρεπε έγραψα "4Φ25". Ο υπάλληλος της πολεοδομίας δεν έχει πρόβλημα αλλά η οικοδομή έχει χτιστεί. Τι λέτε είναι σοβαρό;"

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγε μόνο για συμβόλαιο μεταβίβασης πχ κληρονομιά ή γονική παροχή .... μικρό το κακό! Διορθώνεται ΑΜΕΣΑ. Αλλαγή στα συμβόλαια κλπ.... μόνο το φόρο που ΔΕΝ πρόκειται να πάρουν οι πελάτες σου πίσω.

ΑΝ τώρα πήγε για αγοραπωλησία..... τα πράγματα είναι ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ......

Φαντάσου να το αγόραζα πχ εγώ.... και να έδινα 300.000 ή περισσότερα (η και λιγότερα ΔΕΝ έχει σημασία) για ένα οικόπεδο άρτιο με τη προοπτική να χτίσω, έχοντας τη βεβαίωση ότι είναι άρτιο από το τοπογραφικό του τοπογράφου @ggelos..... και αναθέτω την έκδοση αδείας στον μηχανικό μου Alexispap μετά από 2~3 χρόνια που μάζεψα το απαιτούμενο ποσό...... Και ο Alexispap μου λέει ότι αυτό ΔΕΝ χτίζεται και ότι είναι κατάλληλο για να φυτεύω μαρούλια!!!!!

ΔΕ ΘΑ ΣΤΡΑΦΩ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΠΑΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΓΙΑ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ????

ΔΕ ΘΑ ΣΤΡΑΦΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ?

ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΤΗ ΠΑΡΩ ???

ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ??? (όχι βέβαια ... αυτός αντέγραψε τη δήλωση 651/77 του @ggelos) και δεν έχει καμιά ευθύνη πέραν αυτού...

ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ...ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙΑ και θα πουν ότι εμείς πληρώσαμε τον aggelos για το τοπογραφικό (ίσως μόνο για συνέργεια και ηθική αυτουργία σε απάτη κατηγορηθούν)

ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΗΝ ΑΡΤΙΟΤΗΤΑ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.