Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ρώτησα AlphaBank και Τράπεζα Πειραιώς για τυχόν προμήθειες. Στην μεν AlphaBank, με παρέπεμψε στο τιμολόγιο προμηθειών

Όροι Συναλλαγών - Προμήθειες & Λοιπά Έξοδα (τελευταία ενημέρωση 11.01.2012) όπου δε βγάζω και πολύ άκρη τελικά.

Στη δε Πειραιώς, μου είπαν ότι εξαρτάται από τον τρόπο κατάθεσης του ποσού. Αν είναι με απλή πίστωση λογαριασμού, δεν υπάρχει προμήθεια. Αν είναι όμως με έμβασμα, υπάρχει που εξαρτάται από πολλούς παράγοντες μου είπε όπως το ύψος της κατάθεσης.

Θα προσπαθήσω να πάρω αύριο το ΤΣΜΕΔΕ μήπως βγάλω άκρη.

Όχι ότι έχω θέμα να ανοίξω λογαριασμό στην Attica Bank, αλλά δε με πολυβολεύει..

 

(Το e-banking της Attica, το έχει δουλέψει κανείς??)

 

Όποιος έχει νεότερα ας ενημερώσει..

Ευχαριστώ!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ ρώτησα σε Eurobank και μου απάντησαν ότι δεν συνεργάζονται με το ΤΣΜΕΔΕ. Γνωρίζει κανείς πόση ειναι η πρμήθεια μεσω Εθνικής τράπεζας; Δεν είμαι διατεθειμένος να τους χαρίσω ούτε ένα Ευρώ.

Για το ΙΚΑ που τόσα λέγονται φυσικά χρησιμοποιείς όποιον λογαριασμό θέλεις χωρίς προμήθεια φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγ. Παρασκευη πηγα τα χαρτια 6 Φεβρουαριου και στις 16 του μηνα ηταν τα λεφτα στην Αττικης.

10 μερες οπως λενε πραγματικα.

Μακαρι να τηρηθει στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξοργιστικός (και αθέμιστος για την αγορά) ο τρόπος με τον οποίο προωθούν από το ΤΣΜΕΔΕ την Τράπεζα Αττικής, η οποία κατά τα άλλα είναι έως ανύπαρκτη... Αντί να εξυπηρετήσουν τα μέλη του να μπορούν να διευκολυνθούν στην πλησιέστερη τράπεζα ή στην τράπεζα της προτίμησής τους έμμεσα τους εξωθούν στην Αττικής. Έτσι στις χαμηλές αποζημιώσεις για γιατρούς έρχεται να αφαιρεθεί και η προμήθεια της τράπεζας. Ντροπή τους αλλά θα έλεγα ότι η εξυπηρέτηση του κόσμου και το ΤΣΜΕΔΕ είναι διαχρονικά δύο έννοιες ασύμβατες και το ΤΣΜΕΔΕ απ'ότι διαφαίνεται θα συνεχίζει να δημιουργεί εκνευρισμό και να προκαλεί τα μέλη του! Αλλά λογικά και τα μέλη του δεν θα περίμεναν κάτι καλύτερο, έχουν συνηθίσει τόσα χρόνια το βολόδερμα!

Edited by Γιώργος Ανώνυμος
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για να μην ταλαιπωρείστε άδικα, στην Αγία Παρασκευή νούμερα δίνουν μέχρι τις 12:00. Πήγα σήμερα στις 12:05 και είχαν κλειδωθεί μέσα. Ο σεκιουριτάς με έστειλε για την άλλη μέρα.

Έχουμε συνηθίσει το...βολόδερμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.