Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι χρειαζεται να προσκομίσω στην ΔΟΥ ώστε να μου θεωρήσει καινούργιο μπλοκ αποδείξεων


Recommended Posts

Χαιρετώ τα μέλη, τι χρειαζεται να προσκομίσω στην ΔΟΥ ώστε να μου θεωρήσει καινούργιο μπλοκ αποδείξεων, μιας και το πρώτο μου τελείωσε; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλιστική ενημερότητα από ΤΣΜΕΔΕ , Απόδειξη πληρωμής ΤΕΕ και φυσικά να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου στην εφορεία (να μην υπάρχει κάποιο χρεος - φορολογική ενημερότητα)

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω ότι χρειάζεται και ασφαλιστική ενημερότητα από ΙΚΑ, αν έχεις προσωπικό.

Link to comment
Share on other sites

ναι πράγματι επίσης και ασφαλιστική ενημερώτητα ΙΚΑ έχεις δεν έχεις προσωπικό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, πάντως, με έβαλαν να υπογράψω μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολώ προσωπικό... Και το δέχτκαν μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλιστική ενημερότητα από ΤΣΜΕΔΕ , Απόδειξη πληρωμής ΤΕΕ και φυσικά να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου στην εφορεία (να μην υπάρχει κάποιο χρεος - φορολογική ενημερότητα)

 

Απο το ΤΕΕ θέλει την ειδική ενημερότητα για φορολογική χρήση και όχι αυτή που κατεβαίνει απο το site του ΤΕΕ. Χθες κατέβηκα και πήρα μία (ταμεία,Νίκης 4) γιατι δια αλληλογραφίας ... φέξε μου και γλίστρησα

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία θεώρηση μπλοκ στη ΔΟΥ μου πριν 3 μήνες, από όσο θυμάμαι, απλά συμπλήρωσα μια υπεύθυνη δήλωση σε έντυπο που μου έδωσαν, ότι δεν απασχολώ προσωπικό. Το ΙΚΑ της περιοχής μου δεν ξέρω καν που πέφτει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.