Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απαιτήσεις AutoCAD 2011


nik

Recommended Posts

deathlock όπως λέει και ο tpanag το έχω αγοράσει. Μου δίνει κουράγιο πάντως το ότι τρέχει σε εσένα. Να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν θα σχοληθώ με 3d στο AutoCAD.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

αν το αγόρασες δώσε τα λεφτά για αναβάθμιση, είναι κρίμα να έχεις δώσει 3300 που έχει το πρόγραμμα και να κάνεις τώρα οικονομία για τόσα λίγα.

 

Υ.Γ. σε κανέναν δεν περισσεύουν αλλά τα ποσά δεν είναι συγκρίσιμα. (Φτιάξε τουλάχιστον το ένα από τα δύο pc)

Link to comment
Share on other sites

φιλε Νικ εγω θα σου προτεινα να παρεις μνημες (εως και 3-4 Gb) και να τις περάσεις στο υπάρχον μηχάνημά σου. Αν και τους AMD δεν τους παω καθολου, ειναι ελαφρώς καλύτεροι σε επιδόσεις σε σχεση με τους intel. Πιστευω οτι, αν και το μηχανημα σου δεν ειναι καινουργιο, σηκωνει ανετα τετοιου ειδους εφαρμογές ειδικα αν βαλεις επιπλεον μνημη. Θα ειχες ακομη καλυτερα αποτελεσματα αν κοιταζες και για καμια καρτα γραφικων λιγο καλυτερη έστω και μεταχειρισμένη (αν ψωνιζεις απο internet δες οπωσδηποτε το ebay). Δεν κανεις δα και επεξεργασία βιντεο!

Απαραιτητη προϋποθεση τα συστηματα σου να δουλευουν σωστα, να μην υπαρχουν ιοι, adwares κτλ. και γενικα να μην εχει φορτωμενα τα κέρατά του επάνω. Θα σου προτεινα επισης να εκανες ενα format αν εχεις καιρο να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Ε, το "σηκώνει άνετα" παίρνει πολύ νερό...

Για σύνθετα σχέδια, με σύγχρονα σχεδιαστικά προγράμματα, τέτοια μηχανήματα δεν επαρκούν για κανένα λόγο. Ή δεν τρέχουν καθόλου, ή έχουν εκνευριστικά αργή απόκριση ακόμα και σε συνηθισμένες εντολές. Πάρε ένα καινούριο μηχάνημα να δουλεύεις ανθρώπινα.

Link to comment
Share on other sites

το συστημα σου σερνεται γιατι "γραφει " και " διαβαζει" απο την εικονικη μνημη

(page file) του σκληρου δισκου.

την απαντηση την εδωσες μονος σου.μια αναβαθμιση της μνημης με ενα dimm

των 2 gb θα εδινε στο συστημα αλλο "αερα" με τις εφαρμογες να αποκρινονται ταχυτερα.

τα 512 mb ειναι λιγα για το λειτουργικο συστημα (windows xp να υποθεσω)

ποσο μαλλον οταν τρεχεις "βαριες" εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

4GB μνήμη χρειάζονται οι τελευταίες εκδόσεις.

Επίσης πιστεύω ότι με 64bit λειτουργικό θα λειτουργήσει καλύτερα , αρκεί να έχεις και τον ανάλογο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.