Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σεμινάριο για τον Αρχιτεκτονικό και Αστικό Φωτισμό


cmkapos

Recommended Posts

Στα dorms του Penn έμεινα μόνο το πρώτο semester γιατί είχα φτάσει τότε με χιονοθυελες και με κλειστά αεροδρόμια όπως φέτος και δεν είχα περιθώριο να ψάξω για σπιτι.

 

Μετα πήγα με κάτι φίλους και μεναμε δυο στενά κάτω απο την South street & 22nd str στην Pemberton str.

 

Συχναζαμε τότε στο Macamp's

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τη μπύρα και τα ωραία σαντουϊτς που έκανε, αν αναφέρεσαι στο ιρλανδέζικο πάμπ δίπλα στο UPenn. Πάνε και 30 χρόνια από τότε βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε δεν υπήρχε αυτό που λέω. Ήταν στην Lombard & 24th.

 

Το Irish pub φυσικά και υπήρχε ακόμη στην Sansom str στο Penn. Κλασικές βραδιές μπύρας...

 

Καλο πανεπιστήμιο, η πόλη όμως χάλια. Έπρεπε να εχω παει στο USC ή στο CalTech και να είμαι Καλιφόρνια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τίποτα για το τμήμα που πήγες, εκείνη την εποχή την καλή φήμη στο engineering την είχε το Drexel. Εγώ έμεινα 1 εξάμηνο στο Philadelphia University και μετά πήγα στο University of Illinois, όπου έμεινα για όλα μου τα χρόνια (προ- και μεταπτυχιακά).

 

Έμενα στη Germantown με άλλους 10 φίλους σε ένα παλιό colonial κτίριο. Καταλαβαίνεις τι γινόταν, 19χρονα παιδιά τότε....

 

Και μία επισήμανση... Γράφε M.S. όχι M.Sc. γιατί υπάρχει τεράστια διαφορά στον τίτλο από τον Αγγλικό M.Sc. Το δικό μου κράτησε 3 γεμάτα χρόνια έρευνας και 36 διδακτικές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον φαίνεται. Μπορούμε να εντάξουμε μια πολύ σύντομη ενότητα για τον φωτισμό στην εργασία; (γραφείο / κατάστημα / βιομηχανία)

 

Θα παρακολουθώ το θέμα προκειμένου να παρακολουθώ οποιαδήποτε ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν οι συντονιστές, μπορούν να ανοίξουν ομάδα "Φωτισμος" και θα είμαι στη διάθεσή σας να δίνω ό,τι πληροφορίες θέλετε από εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν θέλουν οι συντονιστές, μπορούν να ανοίξουν ομάδα "Φωτισμος"...

 

Με το ισχύοντα τρόπο λειτουργίας νέα κατηγορία δημιουργείται όταν υπάρχουν αρκετές (δεν έχει καθιερωθεί ελάχιστος αριθμός) σχετικές συζητήσεις. Οπότε ουσιαστικά η κίνηση ανήκει στα μέλη και εξαρτάται από το πλήθος των προβληματισμών που έχουν.

 

-------------------------------------

 

Και, μιλώντας για το σεμινάριο, όσοι είναι Αθήνα Θεσσαλονίκη θα έπρεπε να αξιοποιήσουν στο έπακρο μια τέτοια πρωτοβουλία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.