Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λειτουργία Πολεοδομιών μετά την εφαρμογή του Καλλικράτη


Recommended Posts

Αυτη τη στιγμή δεν υπάρχει αρμοδιότητα εκχωρημένη ούτε στις πολεοδομίες των Δήμων, ούτε στην Περιφέρεια για την έκδοση οικοδομησιμοτήτων και τη διόρθωση των πράξεων εφαρμογής.

Αρχικά τις ειχαν εκχωρήσει και στις πολεοδομίες των Δήμων και στις περιφέρειες.

Στη συνέχεια τις αφαίρεσαν και από τους δυό και τώρα δεν έχει κανείς αρμοδιότητα.

Μήπως πρέπει να τις εκχωρήσουν στον παπά της ενορίας να τελειώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάτε Περισσό, να παίρνετε ένα τηλέφωνο, διότι όποτε τους καπνίζει κάνουν απογραφή και δεν δέχονται το κοινό.

συνεχίζω,

σήμερα δεν δεχονταν καταθεση φακέλων για ΗΧ (αδικαιολογήτως)

το αρχείο πάλι έιχε πρόβλημα

 

ευτυχώς εγω πήγα για περαίωση

τα τηλέφωνα δεν τα σηκώνουν

-----

για να ξέρετε ο υπευθυνος είναι ένας Ηλιάκης που δεν τον βρίσκουμε ποτέ

μετα υπάρχει ο αντιδήμαρχος πολεοδομίας της Νέας Ιωνίας στο δημαρχείο

 

σημειώνω πως ο Δήμος Ν. Ιωνίας εδω και καιρό τους έχει στειλέι τις σχετικές εντολές και σφραγίδες για να δουλέψουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στον Περισσό με ποια δικαιολογία δικαιοδοσια και με τίνος την απόφαση έκλεισαν την πολεοδομία εντελώς τις Τετάρτες 2&9 Φεβρουαρίου, και πηγαίναμε άδικα εκεί. Και καλά οι υπόλοιποι, αλλά το αρχείο γιατί δεν δεχόταν. Όχι τίποτε άλλο, είχα πάει για τακτοποίηση στο Μαρούσι το πρωί (το οποίο Μαρούσι μάλλον το μάτιασα και αργούσαν υπερβολικά...) και επειδή βιαζόμουν έφυγα για Περισσό, όπου δεν δέχονταν...

Link to comment
Share on other sites

.... στον Περισσό με ποια δικαιολογία δικαιοδοσια ...

Με την εξουσία που έχουν να κάνουν ότι τους καπνίζει !!!

 

Πόσοι από εμάς έκαναν φασαρία; ε;

 

Εχω ήδη πάει στο Δημαρχείο και έχω διαμαρτυρηθεί.

Δεν μπορώ να πηγαίνω συνέχεια.

Ας πάει και κάποιος άλλος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπας και πεσει καμμία φάπα.

Ας πηγαίνουν κάθε μέρα 1-2 συνάδελφοι να δείτε που σε 5 μέρες θα στρώσουν!

 

Πόσο ΚΟΤΕΣ είμαστε επιτέλους!

-------

Πρέπει κάποιο ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ επιτέλους να καταλάβουν πως αυτά που ήξεραν να τα ξεχάσουν!

Η υπομονη μας έχει εξαντληθεί!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, δίνω μεγάλο δίκιο στη myri... Είμαστε κότες, βαριόμαστε, δεν μας πολυενδιαφέρει ο χρόνος μας... δεν ξέρω τι άλλο φταίει πάντως δεν χαλάμε τη ζαχαρένια μας...

Τα χάλια που αντιμετώπισα στη νομ. Πειραιά και να έχουν και υφάκι λες και μας κάνουν χάρη που παίρνουν τους φακέλους με κάνουν να ντρέπομαι που δεν τους κατέβασα τίποτε καντήλια...

Προτίμησα να μιλάω με μια κούκλα αρχιτεκτόνισσα και να κάνω κονέ... αυτό μάλλον έφταιγε που δεν της κατέβασα τους φακέλους στο κεφάλι της κυρίας πίσω από το γκισέ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη πάει στο Δημαρχείο και έχω διαμαρτυρηθεί.

Δεν μπορώ να πηγαίνω συνέχεια.

Ας πάει και κάποιος άλλος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπας και πεσει καμμία φάπα.

 

Θα πέσει φάπα από μένα Myri την ερχόμενη εβδομάδα που θα τους επισκεφθώ έτσι και "κουνηθούν". Γιατί ήδη τους έχω αρκετό άχτι εκεί μέσα, και πάω και κουρντισμένος άσχημα. Τι ακριβώς έχουν κάνει με τον Καλλικράτη μπορείτε να μου εξηγήσετε; Λέγεται "Δήμου Νέας Ιωνίας" η συγκεκριμένη πολεοδομία πλέον, αλλά έχει την αρμοδιότητα και του Δήμου Ηρακλείου ακόμα, έτσι δεν είναι (δεν πιστεύω να έκανα κανένα λάθος); Σε αυτή την περίπτωση προϊστάμενοί τους είναι όλοι οι Αντιδήμαρχοι όλων των Δήμων της αρμοδιότητάς τους; Για να ξέρω σε ποιόν θα απευθυνθώ πριν τον εισαγγελέα. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα. Θέλω να καταθέσω φάκελο ρυθμισης Η/Χ για ακίνητο στην περιοχή του Βύρωνα. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω γιατί στην πρωην πολεοδομία του κεντικου τομέα και νυν δήμου Αθηναίων επικρατεί ένα χάος.

Link to comment
Share on other sites

Στη Συγγρού από πολλούς συναδέλφους που πήγαν να καταθέσουν και δεν τους δέχτηκαν, γιατι δε λειτουργεί τιποτε εκεί, μου είπαν ότι οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους συμβούλευσαν να αποστείλουν ταχυδρομικά τους φακέλους εντός της προθεσμίας, και κάποια στιγμή, όταν "πάρει μπρος" το σύστημα θα τους καταχωρήσουν...

Link to comment
Share on other sites

tpanag

ζητάς πρώτα τον δ/ντη

αν δεν υπάρχει ή δεν συννενοηθείς πας στο Δήμο Ν. Ιωνίας (2 στάσεις με το τρένο)

 

στο δημαρχείο ζητάς τον αντιδημαρχο Πολεοδομίας, όταν πήγα απουσίαζε και επειδή απουσίαζε και ο Δήμαρχος με δέχτηκε ο

Γενικός Γραμματέας που είναι και Τοπογράφος

 

του εξηγώ το πρόβλημα με τις σφραγίδες (τότε αυτο και καλά ήταν το πρόβλημα)

και μου απαντά πως και σφραγίδες έχουν και εντολή έχουν να δουλέψουν κανονικά

και την ίδια στιγμή τον καλέι στο κινιτο του ο υπέυθυνος της πολεοδομίας (που στην πολεοδομία ήταν άφαντος)

και μπροστά μου του κάνει τη συζήτηση και του δίνει και τον αριθμό του φαξ που του έχει στείλει με τις αρμοδιότητες

 

γυρνώ πίσω στην πολεοδμία όπου συνεχίζουν το βιολί τους πως δεν έχουν αρμοδίοτητες

εμένα κατεξαίρεση με εξυπηρέτησαν

 

προχθές 1 μήνα μετά το συμβάν το αρχείο συνεχίζει να μη δίνει αντίγραφα και οι λοιποί συνεχίζουν του κ@@τους το χαβά

 

λοιπόν κατ' εμέ 1 είναι η λύση, να πλακώσουμε ένας ένας στο Δημαρχείο και να γκρινιάζουμε, μέχρις ώτου παει ο ίδιος ο Δήμαρχος αυτοπροσώπως και τους ρίξει καμμιά "φάπα"

Link to comment
Share on other sites

Με την εξουσία που έχουν να κάνουν ότι τους καπνίζει !!!

 

Πόσοι από εμάς έκαναν φασαρία; ε;

 

Εχω ήδη πάει στο Δημαρχείο και έχω διαμαρτυρηθεί.

Δεν μπορώ να πηγαίνω συνέχεια.

Ας πάει και κάποιος άλλος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπας και πεσει καμμία φάπα.

Ας πηγαίνουν κάθε μέρα 1-2 συνάδελφοι να δείτε που σε 5 μέρες θα στρώσουν!

 

Πόσο ΚΟΤΕΣ είμαστε επιτέλους!

-------

Πρέπει κάποιο ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ επιτέλους να καταλάβουν πως αυτά που ήξεραν να τα ξεχάσουν!

Η υπομονη μας έχει εξαντληθεί!

 

Με την εξουσία myri ενός στρατού κατοχής! Είναι απλό.

Εμείς απλά είμαστε τα υποκείμενα, δλδ αιχμάλωτοι στην ίδια μας την χώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.