Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λειτουργία Πολεοδομιών μετά την εφαρμογή του Καλλικράτη


Recommended Posts

Εάν ο δήμος έχει ήδη αναπτύξει την υποδομή (και έχει μεριμνήσει για την αναγκαία στελέχωση) για να λειτουργήσει η νέα υπηρεσία, τότε σωστά σου απάντησαν στην Πολεοδομία Χαλκίδας.

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση στον "Καλλικράτη" δε νομίζω ότι θα γίνει ...σε ένα Σαββατοκύριακο (αυτό). Μην τρελλένεσαι λοιπόν και άσε τι σου είπε η θυρωρός...Πήγαινε κανονικά τη Δευτέρα και θα δεις τι έχουν κάνει. Δεν είναι δυνατό να σταματήσει τη λειτουργία του όλος ο κρατικός μηχανισμός.

Και εγώ που μίλησα με προιστάμενο απο την Αγια Παρασκευή, αυτη την προσλαμβάνουσα έχω. Στο ίδιο κτίριο θα λειτουργούν άλλωστε, με διαφορετικό όνομα στις σφραγίδες, τις οποίες δεν έχουν παραγγείλει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Και Μαρκοπουλο και Παλληνη το μονο προβλημα που διαφαινεται ειναι αυτο.. ΠΟτε θα τους ερθουν οι σφραγιδες!!! Σκεψου να πας αυριο στο αρχειο μετα απο ενα μηνα και βαλε, και να σου πουνε οτι ο φακελος ειναι εδω αλλα δεν εχουμε σφραγιδα.. Και αν το θες για Η/Χ παει καλα.. Αν το θες για αλλη δουλεια ομως.......

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους! Γνωριζει καποιος, αυριο λειτουργουν οι πολεοδομιες κανονικα; Αν οχι, ποτε; Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικά είναι μεγάλη κουβέντα.

Σκέψου μονάχα ότι ξαφνικά βρέθηκαν ολοκληρες υπηρεσίες χωρίς πρωτόκολλο , χωρίς όλους τους υπαλλήλους, χωρίς διευθυντές, χωρίς ηλεκτρονικό σύστημα, χωρίς εντολές στους υπαλλήλους από τουσ νεους Δημαρχους για την αρμοδιότητα τους στίς νέες υπηρεσίες....

Μπάχαλο;

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα παρατράγουδα.......Ν.3843/2010 - Πολεοδομία Περισσού: Δίνουν μόνο αριθμό πρωτοκόλλου και περιμένουν ενημέρωση απο Δήμο......Τσάμπα πήγα σήμερα........

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ ΣΑΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ Η ΜΕΤΑ ΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΙΣ 31-06-2011 . ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΩΝ 12 ΣΤΡΕΜΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΔΟΜΗΣΗ ΣΤΑ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά και σ' εσένα.

 

Αλλά, φαίνεται ότι δεν έχεις διαβάσει τους Κανόνες Συμμετοχής γιατί:

1. έγραψες το μήνυμά σου με κεφαλαία

2.η ερώτησή σου είναι εκτός θέματος και πρέπει να την αναρτήσεις στην ενότητα Τοπογραφικά-Χωροταξικά/ Αρτιότητα-Οικοδομησιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα παρατράγουδα.......Ν.3843/2010 - Πολεοδομία Περισσού: Δίνουν μόνο αριθμό πρωτοκόλλου και περιμένουν ενημέρωση απο Δήμο......Τσάμπα πήγα σήμερα........

 

Πάλι καλά να λες. Παρατραγουδα είναι αυτά; Μαρκόπουλο πήγα τσάμπα σήμερα. Δεν έχουν σφραγίδες... Από την επόμενη Δευτέρα και βλέπουμε...

Είμαι σίγουρος ότι θα τραβήξει κανά 2 βδομάδες αυτή η ιστορία, θα καβατζάρουμε τα τέλη Γενάρη, θα συσσωρευτεί άπειρος κόσμος πάλι, θα πλησιάσουμε το τέλος της προθεσμίας και θα ξαναρχίσει η κόλαση. Δε γίνεται δουλειά έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αίσθηση ότι με το ένα και με το άλλο έχουν καταφέρει να κάνουν την άσκηση του επαγγέλματος αδύνατη. Δεν ξέρω εσείς πως αισθάνεσθε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.