Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιοδική δήλωση ΦΠΑ Φ2


Recommended Posts

Και εγώ αυτό είδα στις οδηγίες που έχει, πως θα αρκεί για ένα διάστημα ο υπάρχον κωδικός...αλλά έλα που δε με βάζει...ούτε με τον ίδιο κωδικό, ούτε κάνει ενεργοποίηση με κλειδάριθμο....τώρα δε μπαίνει καθόλου...τίποτα δε λειτουργεί σωστά, αυτό θα λειτουργούσε??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πήγα αρχές του έτους που δεν είχε κόσμο στη ΔΟΥ και πήρα νέους κωδικούς και κλειδάριθμο.Όλα λειτουργούν κανονικά......

Link to comment
Share on other sites

Κωδικοί δίνονται μόνο σε νέο χρήστη μάλλον...όσοι χρησιμοποιούν από πριν taxisnet (προ 6/12/2010) εξακολουθούν να έχουν τους παλιούς, απλώς βάζουν και τον κλειδάριθμο...

 

Eγώ πάντως, ακόμα δεν βρήκα άκρη...με συνδέει με τους κωδικούς μου σε μερικά (πχ για επιστροφή ΦΠΑ), άρα οι κωδικοί εξακολουθούν να ισχύουν, αλλά δε με βάζει γενικά στο σύστημα και στις περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ...και φυσικά η πιστοποίηση με τον κλειδάριθμο δεν πιάνει...προφανώς κόλλημα του συστήματος σήμερα...θα δοκιμάσω αύριο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει αλλάξει και στην πληρωμή του ΦΠΑ μέσω τραπέζης. Πρέπει να πας ο ίδιος στην τράπεζα για να γράψουν κάτι που θα σου δώσει το taxis. Τάδε έφη ο λογιστής.

Έχει πληρώσει κανένας ΦΠΑ? (Ακυρο και να θέλει κάποιος δεν μπορεί)

Link to comment
Share on other sites

erling εγώ πλήρωσα προχθες .Είχα μαζί μου ένα χαρτί ,εκτυπωμένο απο το taxisnet, μου το δωσε ο λογιστής , όπου αναγραφόταν και ενας κωδικός-αριθμός βάση του οποίου έγινε η πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκε το taxisnet δηλώσεις ΦΠΑ πριν τις 20 του μήνα???....αναβαθμίστηκαν βλέπω...να τα παίρνουν πιο νωρίς....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει πλεόν...μέχρι το προηγούμενο τρίμηνο δεν δεχόταν δήλωση ΦΠΑ το σύστημα του taxisnet πριν τις 20 του επόμενου μήνα της κάθε τριμηνίας...δε μπορούσε να σταλεί καν η δήλωση δηλαδή....γι αυτό το είπα...

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτί που έιχα μαζί μου έγραφε καταληκτική ημερομηνία 26-1-11.Αυτό μόνο σα περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ισχύει για τις χρεωστικές δηλώσεις όντως...αφού στο δέχτηκε το σύστημα και σου εκτύπωθηκε και αυτό που πλέον χρειαζόμαστε για την τράπεζα όλα καλά μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.