Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αίτηση για έκδοση οικ. αδ. μετά την τακτοποίηση


Giorgos Georgiou

Recommended Posts

Στην Πολεοδομία Παλλήνης μου απάντησαν ότι ο νόμος το λέει ξεκάθαρα. Στους τακτοποιημένους χώρους επιτρέπονται μόνο οι εργασίες που προβλέπονται από το άρθρο 22. Εννοείται πως ευγενικά μου δικαιολογήθηκαν πως δεν προλάβαιναν να μου υποδείξουν το συγκεκριμένο άρθρο λόγω φόρτου εργασίας. («Να το βρεις μόνος σου»)

 

Έλεος βρε παιδιά. Έχω ξεψαχνίσει όλα τα ΦΕΚ και τις εγκυκλίους. Πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικό είναι. Θεωρεί ότι έπρεπε να σου απαντήσει και έτσι έπρεπε να σου πει "κάτι" (τώρα αυτό το κάτι μην το δένεις και σκοινί κορδόνι).

 

Πάντως δίκιο έχεις, δεν αναφέρεται τίποτα και πουθένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γιατί πήγαινα να τρελλαθώ. Ή στραβός είμαι γω ή στραβά αρμενίζω. (Μάλλον και τα δυο...)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την παραπομπη.σε χωρο νομιμου παταριου(που φαινεται στα σχεδια της οα) αρα και στην οψη του κτιριου,το οποιο προκειται να τακτοποιηθει ως προς τη χρηση(ειναι γραφειο),μπορει μετα να εκδοθει αδεια αλλαγης οψεων(αλλαγη ανοιγματων) στο παταρι?γνωμη μου ειναι οτι μπορει διοτι η οψη του ολου κτιριου υπηρχε στην οα ,δεν ειναι αυθαιρετη.αλλαζει μονο η χρηση.εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι το πατάρι, απο δευτερεύον χρήσης χώρος, με την τακτοποίηση γίνεται κύριας. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι οτι σε πολλές περιπτώσεις τακτοποίησης εννοείται οτι αλλάζουν οι όψεις του κτηρίου. Άμα δηλαδή κλειστεί ένας Η-Υ και γίνει σαλόνι, τότε δεν αλλάζει και η όψη του κτηρίου! Οπότε θεωρητικά αυτό θα πρέπει να ισχύει για όλων των ειδων τους τακτοποιούμενους χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.