Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λαθος στον φακελο ημιυπαιθριου-τι γινεται?


sermix

Recommended Posts

(εγω εβαλα 150 ενω ειναι 550).

Η οικονομικη διαφορα ειναι τεραστια....!!!

 

Ούτε 550 είναι. Είμαι βέβαιος. Βλέπεις "τιμή εκκίνησης" όπως έχουμε ξαναπεί. Βρες την σωστή τιμή ζώνης που πρέπει να χρησιμοποιήσεις, γιατί φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να "κατεβάσεις το κεφάλι" και 2η φορά αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομιζω ειναι 550. Μπορει να...ξανακανω λαθος ομως. Εσυ που κοιτας και τα βρισκεις; εγω στο www.ypan.gr

Για Τρικαλα κατωτατη ειναι 550.

 

Έχεις δίκιο. Εϊναι 550Ε. Εϊναι σπάνια περίπτωση τιμή ζώνης <1000Ε να μην είναι ακέραιο πολλαπλάσιο του 100. Αυτό είναι από τις εξαιρέσεις. Εγώ είμαι συνδρομητής σε Online εφαρμογή για να βρίσκω αντικειμενικές. Υπάρχουν εδώ πάντως: http://www.gsis.gr/ANTIKEIMENIKES_AXIES_2007/TOMOS%203/05.%20PERIF.THESSALIAS.pdf

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το 750 και οτ 950 και αλλες τιμες (υποθετω ) που δεν ειναι ακεραιο πολλαπλασιο του 100 γιατι συνηθως ακριβαινουν με καποιο ποσοστο το οποιο δεν τυχαινει να ειναι παντα ακεραιο πολλαπλασιο του 100

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβασω το κεφαλι και να πω στους πελατες μου οτι εκανα...μ@λ@κ..@;

Εσύ την εκανες τη μ...κια;

 

Ποιος έχει βάλει την υπογραφή του κάτω από το πρόστιμο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά καλημέρα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα, κατέθεσα φάκελο για ημιυπαίθριο 14/12/10 στην πολεοδομία ευόσμου κ ενώ στις αιτήσεις κ σε όλα τα χαρτιά έχω αυξήσει τα τ.μ (είχα βγάλει κάτι κολώνες κ τοίχους αλλά μου ζήτησαν στόν έλεγχο να τα προσθέσω στα συνολικά τ.μ.) δέν άλλαξα τα τ.μ στο έντυπο του ΤΕΕ!! Τί να κάνω ο υπολογισμός του προστίμου γίνεται βάση πολεοδομίας η βάση τεε? Θά πρέπει να ξαναυποβάλω αίτημα στο ΤΕΕ κ να αντικαταστήσω τα χαρτιά? Φοβάμαι μην έχει βγεί το πρόστιμο!!Στό πρόστιμο φαίνονται τ.μ? αν οχι να μην κάνω τίποτα....συμβουλέψτε με σας παρακαλώ

 

Δυστυχώς, παρόμοιο περιστατικό συνέβη και σε εμένα. Ενώ η αμοιβή και τα λοιπά έχουν πληρωθεί συνολικά, και ο φάκελος είναι κατά τα άλλα άρτιος, η Πολεοδομία δεν τον κάνει δεκτό αν δεν αλλάξω τα τ.μ. στο έντυπο του Τ.Ε.Ε, άσχετα από το γεγονός ότι το πρόστιμο υπολογίζεται από τη δήλωση. Εμένα η απορία μου συνίσταται στο πως τώρα θα κάνω τη διόρθωση στο πρόγραμμα του Τ.Ε.Ε. Αν αλλάξω απλά τα τ.μ. , κάνοντας στην ουσία υποβολή νέου έργου, φοβάμαι ότι θα μου το ξαναγυρίσουν, με την έννοια ότι έχει διαφορετική ημερομηνία, κωδικούς, αριθμούς κλπ. Υπάρχει καμιά ιδέα σχετικά με επέμβαση στα στοιχεία του ήδη υποβληθέντος έργου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Το έντυπο (εντολή πληρωμής αμοιβής) του ΤΕΕ, δεν έχει καμία δουλειά μέσα στο φάκελο που πάει στην Πολεοδομία. Ποτέ δεν το έχω συνυποβάλλει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.